5 gadżetów, które musi mieć każda mama

Najczęściej dziecko przez pierwsze miesiące swego życia przebywa głównie z matką. Bycie rodzicem to mimo wszystko duże wyzwanie, które wymaga poświęcenia, sporej dozy cierpliwości, a także niejednokrotnie młodych rodziców wystawia na próbę sił psychicznych i fizycznych. Współczesny rynek stara się ulżyć opiekunom na różne sposoby, wymyślając przydatne rzeczy i produkty. Te pięć gadżetów powinna mieć każda mama.

Dostawiane łóżeczko

Pierwsze dziecko to wiele wyzwań i stresów. Młodzi rodzice mają potrzebę nieustannej kontroli nad swoją nowonarodzoną pociechą. Pierwsze miesiące z dzieckiem także nie należą do tych najbardziej przespanych. Matka karmiąca musi bardzo często wstawać do swej pociechy. By nieco ułatwić te czynność wymyślono dostawiane łóżeczko dziecięce do tego, na którym śpią rodzice. Opiekunowie będą mieć noworodka blisko siebie, a to pozwoli rodzicom – jak i dziecku – zaznać spokojniejszego snu. W razie karmienia maluch także jest blisko matki. Co najważniejsze takie dostawiane łóżeczko jest dobrze zabezpieczone i można je dostosować do każdego rodzaju łóżka.

Elektroniczna niania

Jeśli jednak od początku istniało założenie, że dziecko będzie spało w przygotowanym dla siebie pokoju, to wtedy dla kontroli snu noworodka rodzice mogą zaopatrzyć się w tak zwaną elektroniczną nianię. Wraz z postępem technologicznym rozwinął się także wygląd i funkcjonalność elektronicznych niań, w których słychać nie tylko głos, ale jest także opcja podglądu wideo. Jest to kolejny, niezastąpiony gadżet dla mam.

Organizer do kąpieli

Nie lada wyzwaniem dla matek jest także kąpanie dziecka. Niby są specjalne maty oraz wanienki, które można zamontować w wannie, ale mycie dziecka z tej perspektywy jest nieco niewygodne dla opiekunów. Z tego też powodu wymyślono specjalny organizer na wannę, który pełni dwie podstawowe funkcję. Po pierwsze można go zawiesić o oparcie wanny i poukładać w nim wszystkie potrzebne rzeczy do pielęgnacji niemowlaka. Po drugie posiada rozkładaną matę, gdyż wiele matek i ojców, by wykąpać swoją pociechę, musi klęczeć. Taka mata sprawi, iż ta czynność stanie się wygodniejsza.

Torba na wózek

Spacery to także dla młodej matki spora wyprawa. Odpowiednie ubranie dziecka, ciężki wózek, a do tego cała masa rzeczy, które trzeba ze sobą zabrać: jedzenie, pieluszki, chusteczki. Wózki niby są wyposażone w dolne koszyki na zakupy oraz torby, ale one nie spełniają wszystkich wymagań. Dlatego też stworzono specjalne, wielofunkcyjne i praktyczne torby na wózek, które dopasowują się do każdego wózka. Mają ładny wygląd, ale przede wszystkim wiele kieszeni i przestrzeni, w której można z łatwością zorganizować wszystkie rzeczy. Niektóre torebki wyposażone są także w maty do przewijania, a jeszcze inne, można rozłożyć i tym samym uzyskać miejsce do przewijania lub położenia dziecka do snu, jeśli na przykład jesteśmy w gościach i zajdzie taka potrzeba.

Pojemnik na jedzenie

Niejednokrotnie mamy mają problem z dziećmi niejadkami, które wyrzucają jedzenie z miseczki, tworząc przy tym potworny bałagan. Zabrudzona papką podłoga, ściany i ubrania to standardowy problem wielu matek. Powstał gadżet, który ten problem eliminuje. Pojemnik na jedzenie z łyżeczką sprawi, że skończą się problemy z bałaganem podczas posiłku. To także świetna alternatywa na spacery, bo matka nie musi zabierać wtedy łyżeczki, miseczki oraz jedzenia, a po prostu wszystko zastępuje ten dozownik. Ponadto można w nim podgrzewać jedzenie w mikrofalówce.

Tych pięć, prostych gadżetów, które powinna mieć każda matka, z pewnością sprawią, że niektóre czynności przy pielęgnacji dziecka staną się o wiele łatwiejsze.

 

 

Autorem artykułu jest sklep z modą ciążową https://www.mytummy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768