Czy rodzina może funkcjonować bez kredytów

Zakładając rodzinę, mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy mieli problemów finansowych, a nasze życie będzie błogie i udane. Jednakże takie szczęśliwe życie, wiedzie tylko niewiele rodzin. Pozostałe od czasu do czasu muszą skorzystać z zewnętrznego źródła finansowania, którym zazwyczaj jest bank. To właśnie dlatego banki oferują tak dużo kredytów, które mają pomóc nam w rozwiązywaniu różnych problemów finansowych. Możemy to tego jeszcze dodać firmy pożyczkowe, oferujące chwilówki, pozwalające załatać przejściowe problemy finansowe.

Doskonałym przykładem na to może być kredyt mieszkaniowy. Trudno kupić mieszkanie czy też wybudować dom, bez skorzystania z tego produktu bankowego. Albowiem koszty nieruchomości są bardzo wysokie i statystycznej rodziny nie stać na ich kupno za gotówkę. Dlatego coraz częściej składamy wniosek o takowy kredyt (przed złożeniem wniosku koniecznie zapoznaj się z opiniami o ofertach banków), by być w posiadaniu własnych „czterech kątów”. Ale gdy mamy już kredyt na zakup nieruchomości i mieszkamy „na swoim”, musimy tę nieruchomość urządzić. A na to znowu potrzeba sporo pieniędzy. Dlatego tak chętnie korzystamy z zakupów na raty, by wejść w posiadanie lodówek, telewizorów czy pięknych mebli. Następnym zakupem zwykle staje się samochód. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że auto to kolejny duży wydatek. Więc wiele rodzin zaciąga kredyt samochodowy, by móc wspólnie pojechać na wakacje lub by odwozić dzieci do szkoły.

I tak można by jeszcze długo wymieniać. W naszych portfelach znajdują się karty kredytowe, na naszych kontach mamy otwarte debety itp. Jak pokazują statystyki, praktycznie każda polska rodzina ma jakieś zadłużenie. Czy to dobrze? Powie ktoś, że za kredyty czy pożyczki musimy płacić odsetki, które uszczuplają nasz domowy budżet. Ale z drugiej strony, bez nich trudno byłoby wyobrazić normalne funkcjonowanie naszych rodzin. Ciężko jest bowiem mieszkać całe życie z rodzinami, jeździć wszędzie autobusem, czy nie kupić dziecku komputera. A bez wsparcia od banków trudno było by spełnić wiele marzeń, członków polskich rodzin. I na pewno tendencja związana z zadłużaniem nie będzie na razie spadać.

Sprawdź również: Więcej informacji o kredytach i zadłużaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768