Dobra suszarka do butelek i smoczków

suszarka do butelek i smoczków

O dzieci należy dbać już od ich pierwszych chwil życia. Staramy się o to, by były zdrowe, najedzone, by nie brakowało im niczego, co jest ważne dla ich prawidłowego rozwoju.

Myślimy także o prozaicznych rzeczach, jak odpowiednie zadbanie o butelki i smoczki. Odpowiednie zadbanie o nie sprawi, że nie będą się na nich mnożyć bakterie, które mogłyby być niebezpieczne dla młodego organizmu. Jak zatem się za to zabrać?

Higiena butelek i smoczków

Ważne jest to, by regularnie myc i wyparzyć wszystkie butelki i smoczki, z których korzysta dziecko. Dzięki temu zmniejszymy ilość bakterii, z którymi dziecko będzie miało kontakt na co dzień. Jednak ważnym elementem jest także ich suszenie.

Korzystania ze ściereczek czy ręczników może sprawić, że na powierzchni pozostaną kłaczki lub bakterie. Zwłaszcza gdy ręcznik jest wykorzystywany nawet kilka razy dziennie i to do różnych naczyń. Jednak wystarczy suszarka do butelek i smoczków, by w prosty sposób o higienę rzeczy, z których korzysta dziecko. I nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca w kuchni.

Jak dbać o higienę butelek i smoczków?

Bakterie pojawiają się przeważnie zaraz po spożyciu pokarmu. Właśnie dlatego tak konieczne jest regularne mycie. Ponadto w ogóle warto posiadać kilka butelek, z których będziemy zamiennie korzystać.

Noworodek przecież je nawet kilkanaście razy na dobę, a jeśli planujemy podawać mu mleko modyfikowane, konieczna będzie częsta zmiana butelek. Nawet w przypadku mleka matki od czasu do czasu może okazać się ważne posiadać butelkę na odciągnięty pokarm.

Istotne jest to, by nigdy nie podawać mleka w brudnej czy mokrej butelce. A samo suszenie potrafi zająć dosyć sporo miejsca. Właśnie dlatego suszarka do butelek i smoczków jest dosyć niezbędna przy dziecku w każdej rodzinie. Takie proste i wygodne rozwiązanie sprawi, że dbanie o naczynia dziecka nie będzie wcale uciążliwe ani nie zajmie zbyt wiele miejsca.

Kuchnia a bakterie

Na podstawie badań określono, że to właśnie w kuchni może być najwięcej bakterii. Dotyczy to szczególnie suszarek, na których przechowuje się naczynia. Wilgoć bowiem sprzyja rozwoju bakterii, dlatego to nie tam powinniśmy przechowywać naczynia naszego malucha.

Młody organizm nie jest przygotowany do walki z każdą chorobą, a niektóre mogą być szczególnie dla niego niebezpieczne. Dlatego tak istotne jest dokładne mycie, wyparzania, a także osuszanie butelek i smoczków. Na początek trzeba wygospodarować odpowiednią ilość miejsca. I właśnie do tego przydaje się suszarka do butelek i smoczków. Jednak należy zadbać o tym, by nie znajdowała się w wilgotnym miejscu.

Jak zacząć dbanie o higienę?

Gdy zatem zamierzamy w końcu zabrać się porządnie za higienę naczyń, które przeznaczyliśmy dla naszego potomka, warto pamiętać o paru kwestiach, dzięki którym zmniejszymy szansę na zachorowanie:

  • Często i dokładnie myjmy butelki i smoczki – do tego konieczna jest specjalna szczotka, a także płyn. Poza tym niektóre butelki można bez problemu myć także w zmywarce. Jednak wtedy trzeba sprawdzić, czy w środku nie pozostał jeszcze pokarm po umyciu.
  • Sterylizuj – na powierzchni mogą pojawiać się bakterie lub grzyby i ten proces ma im zapobiegać. Do 6. miesiąca życia ogólnie warto dbać o sterylizacja, gdyż organizm malucha jest szczególnie wrażliwy. Do tego wystarczy wrzątek, mikrofalówka lub specjalne urządzenia.
  • Znajdź miejsce na suszenie – na koniec należy je odpowiednio wysuszyć. Wielu rodziców sięga po specjalne suszarki, które nie zajmują dużo miejsca, a świetnie się sprawdzają.

Idealna suszarka naczyń

Dokładne mycie czy sterylizacja nie są obce rodzicom. Jest często zapominają oni o konieczności wysuszenia naczyń. Nie powinno się wycierać butelek ani smoczków, a także pozostawiać ich na zwykłej suszarce. Jeśli dbamy o naszego malucha, musimy skorzystać z odpowiedniego rozwiązania, które zadba o jego zdrowie zwłaszcza na początku jego życia.

Obecnie na rynku znajdziemy wiele produktów, więc nie zawsze rodzice wiedzą, po który sięgnąć. Przeważnie różnią się one wielkością, dzięki czemu łatwo można dopasować to do swoich potrzeb.

Taka suszarka powinna być tania, niewielka i przydatna. Warto zwrócić uwagę na to, by nie była też trudna do utrzymania w czystości. Przeważnie można ją wsadzić do zmywarki. Dodatkowo istotne jest to, by została wykonana z bezpiecznego dla dziecka materiału i nadawała się do różnego rodzaju butelek.

A gdy przestanie być potrzebna przy dziecku, można na niej suszyć własne kubki czy filiżanki. Niektóre modele mają możliwość składania się, dzięki czemu łatwo można je zabrać nawet w podróż i na urlop. Widać zatem, że rynek ma wiele do zaoferowania i trzeba po prostu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Każdy rodzic sam na pewno coś wybierze.

Źródło: https://www.nanobebe.pl/

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768