Edukacyjne kolorowanki dla dzieci

Fundacja VERBA wprowadziła nowe materiały edukacyjne dla dzieci, kolorowanki z wierszykami. “Niezwykłe kolorowanki” to zbiór obrazków przedstawiających wesołych i aktywnych bohaterów. Malowanki zostały wzbogacone o krótkie i mądre wierszyki wpadające w ucho maluchom.

Kolorowanki mają za zadanie uczyć dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym otwartości oraz szacunku do drugiego człowieka. Grafiki wykonała Pani Agnieszka Lodzińska, zaś wierszykami urozmaiciła je poetka Pani Joanna Pąk współpracująca również z fundacją „Jesteś kroplą”, która tak skomentowała swoją pracę: Przez wiele lat moja twórczość skierowana była wyłącznie do dorosłych czytelników. Wydałam 9 tomików poezji. Po zetknięciu się z cudownymi rysunkami przygotowanymi do wydania w Kolorowankach przez fundację VERBA zaczęłam tworzyć rymowanki, tematycznie związane z obrazkami. Ta praca twórcza była dla mnie powrotem w świat dzieciństwa, formą doskonałej zabawy, która wprowadzała we mnie wewnętrzny spokój. Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia, a więc temat inkluzji jest mi bardzo bliski. Przez wiele lat miałam zamiar napisać coś dla dzieci, jednak nie bardzo wierzyłam, że tomik do nich skierowany będzie cieszył się powodzeniem. Dopiero projekt fundacji wzbudził we mnie wiarę, że moje wiersze mogą ubogacić Kolorowanki, że dzięki strofkom wierszy nie tylko dzieci łatwiej zrozumieją problem niepełnosprawności oraz potrzebę inkluzji. Dzięki współpracy z fundacją odkryłam w sobie nowy potencjał twórczy. Pragnę go rozwijać i kontynuować dla dobra naszych dzieci.

Pani Joannie znakomicie udało się podkreślić aktywności naszych bohaterów. Wiemy, że dzieci uwielbiają malować i dlatego jesteśmy pewni, że kolorowanki odegrają istotną rolę w oswajaniu ich z tematem niepełnosprawności. Cieszę się z naszej współpracy i mam nadzieję, że jeszcze wiele wspólnych projektów przed nami – dodaje Agata Battek, założycielka Fundacji VERBA.

Fundacja VERBA dzięki współpracy z Fundacją PZU w ramach projektu „Niezwykłe spotkania” w ubiegłym roku przeprowadziła cykl warsztatów dla dzieci w wieku przedszkolnym w Krakowie i Warszawie. Projekt wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno przedszkoli jak i rodziców oraz dzieci, dlatego obie Fundacje zdecydowały się na II edycję projektu. W najbliższych miesiącach Fundacja VERBA przeprowadzi bezpłatne warsztaty edukacyjne w przedszkolach w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Opolu, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Szczecinie i Kołobrzegu. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów, którzy układają autorskie scenariusze warsztatów z wykorzystaniem wielu pomocy edukacyjnych aby dzięki wspólnej zabawie wprowadzić dzieci w świat otwartości na różnorodność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768