Fotelik samochodowy dla niemowlaka

Przewożenie niemowlaka w foteliku samochodowym jest obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa, z których wynika wprost konieczność przewożenia dziecka w odpowiednio dobranym foteliku samochodowym lub innym urządzeniu przytrzymującym od momentu narodzin do sytuacji w której dziecko przekroczy 150 cm wzrostu.

Fotelik dla niemowlaka – dlaczego jest tak ważny?

Samo przewożenie niemowlaka w foteliku samochodowym wpływa na jego bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Dlatego też, foteliki stanowią jeden z podstawowych elementów wyprawki dla dziecka, w który powinno się wyposażyć jeszcze przed narodzinami.

Dziecko przewożone w foteliku zyskuje lepszą widoczność podczas jazdy, jest mu też dużo wygodniej. Podczas wypadku lub kolizji zdecydowanie zmniejsza się prawdopodobieństwo odniesienia urazu przez dziecko a także jego ewentualnej śmierci.

Z tego też powodu, niezależnie jakim autem niemowlę będzie przewożone, powinno być ono za każdym razem umieszczone w odpowiednim, przeznaczonym dla niego foteliku.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Fotelik samochodowy dla niemowlaka powinien odznaczać się pewnymi niezbędnymi funkcjami, które nie tylko zapewnią bezpieczeństwo podczas jazdy, ale wpłyną też na komfort jazdy.

Warto zdecydować się na foteliki nowe, zakupione w sprawdzonym salonie, u renomowanego sprzedawcy. Zakup fotelików używanych zwiększa ryzyko posiadania przez fotelik ukrytych wad, takie foteliki odznaczają się też mniejszą trwałością.

Dobrej jakości foteliki posiadają pięciopunktową uprząż bezpieczeństwa, której podstawowym zadaniem jest stabilne trzymanie dziecka w odpowiedniej pozycji oraz zabezpieczenie niemowlaka przed wysunięciem się go z wózka.

Warto rozważyć także zakup fotelika wyposażonego w funkcję spania, system ochrony bocznej (które ma pochłaniać energię w przypadku kolizji bocznej) oraz regulację oparcia i zagłówka. Fotelik powinien być także przyjemny w dotyku oraz miękki, dlatego w tym celu sprawdzi się doskonale tapicerka wykonana z oddychającej i naturalnej tkaniny.

Jakie atesty powinien mieć dobrej jakości fotelik samochodowy?

Jednym z najważniejszych atestów w jakie musi być wyposażony fotelik samochodowy wymagania określone przez dyrektywę Unii Europejskiej ECE R 44 najlepiej w wersji 04. W ten sposób określona homologacja oznacza, że dany rodzaj fotelika został przeznaczony dla określonej grupy wagowej.

Przy zakupie rodzice powinni wziąć także pod uwagę testy zderzeniowe. Najlepiej wybierać te foteliki, które podczas testów otrzymały ocenę dobrą lub bardzo dobrą (czyli 4 lub 5 gwiazdek).

Do najpopularniejszych testów należą testy ADAC oraz OEAMTC. Oprócz oceny fotelika pod względem bezpieczeństwa, powyższe testy określają także poziom jakości tkaniny, sposób oraz łatwość jego montowania a także to, ile miejsca fotelik będzie zajmował.

Fotelik z bazą czy bez? Na jaki najlepiej się zdecydować?

Wiele osób poszukując idealnego fotelika dla niemowlaka trafia nierzadko po raz pierwszy na możliwość zakupu bazy do niego. Czym jest baza do fotelika?

Tak naprawdę to nic innego jak dodatkowy element, którego podstawowym zadaniem jest ułatwienie i przyspieszenie zamontowania fotelika w odpowiednim miejscu i w odpowiedniej pozycji.

Baza do fotelika zwiększa bezpieczeństwo dziecka, stabilizuje cały fotelik oraz zabezpiecza przed jego przemieszczaniem się. Ma ona najczęściej charakter plastikowej konstrukcji, którą z reguły montuje się tylko jeden raz.

Osoby, które zdecydowały się na wyposażenie w bazę, cenią sobie łatwość oraz szybkość wkładania i wyjmowania fotelika za każdym razem, gdy jest on używany.

Ciekawe i przydatne rozwiązania zastosowane w fotelikach samochodowych

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w niektórych fotelikach samochodowych dla niemowląt jest możliwość jego montażu na wózku. Dlatego już na samym początku warto sprawdzić, czy będzie on kompatybilny z posiadanym wózkiem.

Nowoczesne foteliki dają możliwość zamontowania adapterów, dzięki czemu większość modeli pasuje do każdego typu wózka. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i wygodne.

Świetnie sprawdzają się także foteliki posiadające zamontowany daszek, którego najważniejszym zadaniem jest ochrona wrażliwej skóry dziecka przed słońcem.

Podczas noszenia chroni je także przed wiatrem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kupując fotelik z daszkiem warto upewnić się, czy będzie sprawnie się przesuwał podczas składania, dobrze jest wybrać taki, który posiada możliwość odpięcia.

Źródło: https://www.besafe.com.pl/

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768