Jak efektywnie uczuć się języka angielskiego?

Znajomość obcych języków stała się obecnie swoistego rodzaju normą. Już w przedszkolu są organizowane zajęcia z nauki języka obcego. Proste piosenki, kolorowe ilustracje czy ciekawe zadania umożliwiają naukę już we wczesnym dzieciństwie. W szkole podstawowej, gimnazjum, liceum, a nawet na studiach, uczniowie wciąż mają styczność z angielskim. Można by zatem stwierdzić, że każdy z nich posiada umiejętność posługiwania się językiem w małym palcu. Niestety rzeczywistość okazuje się być nieco inna.

Dlaczego nie wszyscy mogą opanować język?

Większość osób w średnim wieku lub starszych nie potrafi posługiwać się angielskim z wielu powodów. Jednym z nich były inne programy nauczania. Kiedyś uczono w szkołach innych języków obcych, takich jak francuski czy rosyjski. Niestety okazuje się, że duża liczba młodych ludzi również nie opanowała angielskiego. Brak motywacji czy niechęć do nauki odgrywa tutaj bardzo dużą rolę. Główną przyczyną jest jednak nieodpowiednia metoda nauczania. Z roku na rok drukowane są nowe podręczniki, na których lektorzy opierają całą lekcję. Omawiają pewne zagadnienia gramatyczne, a następnie zlecają uczniom wykonanie szeregu ćwiczeń. Zanim uczestnicy lekcji uzupełnią określone frazy, mają mnóstwo czasu na zastanowienie się. Taki stan rzeczy nie prowadzi do niczego dobrego. Mózg ucznia zostaje bowiem przyzwyczajony do możliwości długotrwałego myślenia nad poprawną odpowiedzią. Uczący się zdoła ukończyć szkołę i zdać egzaminy, ale będzie miał duży problem z porozumiewaniem się z obcokrajowcami.

Praktyka czyni mistrza

Na rynku powstaje coraz więcej szkół językowych. Stosowane w nich systemy nauczania są bardziej lub mniej efektywne. Metoda Callana, na podstawie której pracują nauczyciele w Elsinore okazuje się być szybka i skuteczna. Co ważniejsze, gwarantuje ona długotrwałe efekty. Nauka słownictwa polega tutaj na ćwiczeniach praktycznych. Uczniowie powtarzają nowo poznane wyrazy w różnych formach, często wplatając je w zdanie. Najlepsze w całym systemie jest to, że słuchacze wciąż mówią. Prowadzą dialog z nauczycielem, który stale ich wspiera i czuwa, aby uczestnicy nie zastanawiali się zbyt długo nad odpowiedzią. Tak prosta i praktyczna metoda nadaje się dla ucznia w każdym wieku. Nieustanne przysłuchiwanie się mowie lektora czy innych kursantów przyzwyczaja do języka i przygotowuje do porozumiewania się z obcokrajowcami. Duża ilość ćwiczeń praktycznych wykonywanych podczas lekcji zwalnia słuchaczy z obowiązku powtarzania materiału w domu. Dodatkową zaletą uczestnictwa w kursie jest mniejsza liczba uczniów w grupie niż w szkolnej klasie. Dzięki temu, każdy ma możliwość wypowiedzenia się, a nauczyciel jest w stanie poświęcić uwagę każdemu słuchaczowi.

Umiejętność porozumiewania się w języku angielskim jest bardzo przydatna, zwłaszcza podczas poszukiwania pracy. Znajomość przynajmniej jednego języka obcego to wymóg numer jeden stawiany przez pracodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768