Jak spędzić Halloween z dzieckiem?

 

Halloween to nie tylko święto upiorów i duchów, ale przede wszystkim okazja do fantastycznej zabawy. Nawet jeśli nie do końca podoba nam się amerykański zwyczaj, warto tego wieczoru przygotować kilka atrakcji dla naszej pociechy.

 

Dekorowanie mieszkania

Halloween to zwyczaj, który w Polsce jest znany od niedawna. Pomimo to z roku na rok rośnie liczba osób, które 31 października chcą się przenieść w świat wiedźm, pająków i wampirów. W związku z tym, że Halloween staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne, bez trudu znajdziemy w sklepach wszelkiego rodzaju upiorne ozdoby. Dużo lepszym pomysłem jest jednak zachęcenie dziecka, aby samodzielnie wykonało dekoracje. Wystarczy, że przygotujemy niewielkie dynie, kolorowy papier, sznurki, klej i nożyczki i możemy przystąpić do pracy. Dynie posłużą nam do zrobienia kolorowych zwierząt. Naszym zadaniem jest wycięcie ostrym nożykiem oczu, buzi i nosa.

Następnie dziecko może pomalować warzywo i zamienić je w kota, ślimaka sowę lub nietoperza. Na ścianie zróbmy ze sznurka pajęczynę i przywieśmy do niej wycięte z czarnego brystolu pająki. Aby wnętrze stało się bardziej klimatyczne, możemy zrobić lampiony ze słoików, a na oknach zawiesić papierowe nietoperze.

 

Halloweenowe menu

Żaden wieczór Halloween nie mógłby się odbyć bez dużej ilości słodkich przysmaków. Większość przekąsek jest na tyle prosta w wykonaniu, że maluchy powinny sobie bez trudu poradzić z ich przygotowaniem. Co będzie nam potrzebne? Przede wszystkim owoce i warzywa. Obrane mandarynki z kawałkiem selera naciowego będą przypominały niewielkie dynie, natomiast pokrojone banany szybko zamienimy w małe duszki.

Wystarczy, że zrobimy z kakaowych ciastek oczy i buzie. A co z przekąskami na ciepło? Każdy rodzic wie, że dzieci uwielbiają parówki. Jeśli zawiniemy je w paski z ciasta francuskiego i zapieczemy, będą wyglądały jak mumie. Widać więc, że Halloweenowe menu może być nie tylko smaczne, lecz także zdrowe.

 

Cukierek albo psikus

Jednym z najpopularniejszych zwyczajów związanych z Halloween jest “Cukierek albo psikus”. Zabawa polega na tym, że dzieci poprzebierane w straszne stroje chodzą od drzwi do drzwi i proszą o słodycze. Jeśli gospodarz niczego nie podaruje maluchom, spotka go jakiś psikus. W Polsce jest to mało popularna zabawa, dlatego lepiej zorganizować dziecku czas w domu lub ogrodzie. Możemy na przykład pokazać maluchowi inną znaną zabawę “Chwytanie jabłka”. Jej uczestnicy muszą zjeść całe jabłko powieszone na sznurku. Jeśli otoczymy owoc w karmelu, frajda będzie jeszcze większa. Kolejna prosta zabawa to “Mumia”. Dzieci dobierają się w pary. Jedna osoba musi w jak najkrótszym czasie owinąć drugą papierem i zrobić z niej mumie. Potem następuje zmiana ról.

Chcesz przygotować imprezę na Halloween, ale nie masz wystarczających środków na jej sfinansowanie? Skorzystaj z pożyczki online. Wszystkie formalności wypełnisz przez internet, a pieniądze trafią na twoje konto nawet w 15 minut.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768