Jak ubierać dziecko na jesienne spacery?

 

Gdy za oknem zaczyna padać deszcz, a temperatury nocą zaczynają zbliżać się niebezpiecznie do zera, wielu rodziców zastanawia się, jak zacząć ubierać dzieci, aby było im dostatecznie ciepło.

 

Odejście upalnych dni wcale nie oznacza, że dziecko musi od razu zacząć nosić ubrania przeznaczone na zimę. Dzisiaj coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że przegrzewanie dziecka nie prowadzi do niczego dobrego, dlatego też bardzo ważne jest ubieranie dziecka z głową. Zarówno nadmierne wyziębienie, jak i przegrzanie organizmu może zakończyć się wizytą u lekarza.

 

Jak ubierać najmłodsze dzieci?

W przypadku najmłodszych dzieci, noworodków, zaleca się wybranie ciepłych ubrań i czapki. Najlepiej na spacery nadają się kombinezon, który nałożony jest na śpioszki oraz kaftan. Również nie warto zapominać o kocu, którym będzie można przykryć maluszka w wózku. Dlatego też w okresie jesiennym nie powinno się wcale ubierać malucha za ciepło. Alternatywnie można także zabrać dziecko na spacer w śpiworku, w którym będzie mu ciepło, a przy tym nie będzie ryzyka, że się odkryje.

 

Jak ubierać kilkulatka?

Jeżeli dziecko jest już starsze, w takim przypadku najlepiej sprawdza się ubieranie na cebulkę, ponieważ w tym przypadku można przede wszystkim zdjąć wierzchnią warstwę, gdy okaże się, że jest za ciepło. Nie powinno się jednak zapominać o czapce – nie musi być to wcale czapka zimowa, wystarczy cieńsza czapka lub czapka z daszkiem, która ochroni głowę przed wiatrem. Także i w tym przypadku trzeba pamiętać o tym, że nadmierne przegrzewanie dziecka może skończyć się chorobą – najlepiej hartować je od najmłodszych lat i dzięki temu przeziębienia nie będą tak straszne.

 

Gdy szukasz dodatkowych porad na temat tego, jak ubierać dziecko jesienną porą, zajrzyj na portal internetowy MyMamy.pl, który został przygotowany specjalnie dla mam. Portal MyMamy.pl zawiera mnóstwo pomocnych artykułów, a także ma własne forum internetowe. Co więcej, to tutaj można poznać mamy w swojej okolicy, aby móc zawrzeć nowe znajomości jeszcze łatwiej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768