Kiedy zacząć uczyć dziecko języka angielskiego?

uk-1067140_640

Coraz więcej rodziców pragnie, aby ich pociecha jak najszybciej zaczęła posługiwać się językiem angielskim, który w dzisiejszych czasach jest znany na całym świecie. Niektórzy już kilkumiesięczne maluchy posyłają na kursy językowe. Nie należy jednak popadać w przesadę. Warto zachować trochę ostrożności i nie dać się porwać nowoczesnym trendom. Zbyt wczesna nauka drugiego języka może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Kiedy jest ten odpowiedni moment?

Cały czas pojawia się wiele nowych teorii na temat tego, kiedy jest odpowiedni moment aby zacząć uczyć dziecko języka angielskiego oraz jaką metodą. Już od dawna wiadomo, że dzieci bardzo szybko się uczą. Z dużą łatwością przyswajają nowe informacje, uczą się poprzez obserwację i potrafią naśladować to co widzą. Warto zatem wykorzystać te umiejętności również w kwestii nauki. Co ważniejsze, naukowcy odkryli, że każdy człowiek osiąga w swoim życiu taki moment, po upływie którego coraz trudniej przyswoić język obcy. Najczęściej ma on miejsce po okresie dojrzewania. Po wielu latach badań i obserwacji wiele osób, zarówno nauczycieli jak i naukowców, doszło do wniosku, że nauka angielskiego, np. w Częstochowie przyniesie najlepsze efekty, jeśli rozpocznie się w okolicach 3-5 roku życia.

W jaki sposób uczyć dzieci?

Dzieci same z siebie bardzo szybko się uczą, jednak bardzo ważny jest również sposób przekazywania im wiedzy. Małe dzieci potrafią skupić swoją uwagę na konkretnej czynności tylko na krótki czas, dlatego należy przekształcić naukę w zabawę. Różnorodność ćwiczeń i ich ciągła zmiana nie pozwoli im znudzić się językiem angielskim. Najlepiej jeśli przyswajanie języka będzie przebiegać w sposób szybki i dynamiczny. W końcu dzieci są bardzo ruchliwe i żywe, co sprawia że trudno im wytrzymać w jednym miejscu przez długi czas. Co istotne, maluchy łatwo uczą się rzeczy, które nie tylko słyszą, ale widzą i czują. Dlatego ruch i fizyczna aktywność połączone z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami mogą przynieść bardzo zadowalające efekty. Taką metodę na oswojenie dziecka z językiem angielskim mogą stosować zarówno rodzice w domu, jak i nauczyciele w przedszkolu. Można także podjąć próbę nauki dziecka na kursie angielskiego.

Jak wybrać właściwą szkołę?

W naszym kraju istnieje wiele szkół angielskiego, np. w Częstochowie, które oferują zajęcia dla dzieci od 3. roku życia. Większość z nich skupia się na metodach bezpośrednich, jak np. metoda Callan’a. Zakłada ona uczenie się języka angielskiego we wszystkich aspektach, tj. słuchanie, pisanie, czytanie i mówienie. Jednak najbardziej kładzie nacisk na słownictwo i konwersację. Dlatego metoda ta jest najbardziej odpowiednia dla najmłodszych. Wybierając szkołę językową, do której poślemy nasze dziecko warto zdecydować się na tą, która opiera się właśnie na metodzie bezpośredniej. Na zajęciach nauka jest zamieniana w świetną zabawę. Dzieci przyswajają poszczególne słówka w trakcie naturalnych czynności, np. kiedy nauczyciel na powitanie mówi “Hello” i macha do nich ręką.

Oprócz metody istotne jest również odpowiednie podejście nauczyciela. Warto zatem wybrać szkołę, która cieszy się dobrą opinią i uznaniem innych rodziców. Jeżeli dzieci czują się dobrze na zajęciach a nauczyciel jest ciepły i otwarty, to z pewnością będą chętniej się uczyć i przyswajać nowy język.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768