Klocki i pluszaki – zabawki, które towarzyszą nam od lat

Zabawki dla dzieci są niezbędne do prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Poprzez zabawę dzieci nie tylko poznają świat, ale uczą się i rozwijają wyobraźnie. Większość oferowanych zabawek dziecięcych służy wyłącznie beztroskiej i radosnej zabawie i ma za zadanie wywołać uśmiech na twarzy każdego dziecka. Od zawsze jednak najbardziej popularne są klocki oraz pluszowe misie.

 

Klocki LEGO – zabawa dla każdego

Na obecnym rynku dostępny jest bardzo bogaty wybór przeróżnych zabawek dla dzieci. Estetycznie wykonane, a co najważniejsze bezpieczne dla użytkowników, spełniają rygorystyczne wytyczne norm obowiązujących na terenie całej Unii Europejskiej. Ogromna kolorystyka oraz przeróżność ich funkcji sprawia, że od lat niezawodne i modne klocki Lego są spełnieniem marzeń, nie tylko chłopców ale i dziewczynek.

Klocki są jedną z najpopularniejszych i najbardziej wartościowych zabawek dla dzieci. Jeżeli nauczy się dziecko dbania o nie, to można być pewnym, że i kolejne pokolenie dzieci będzie się przy nich fantastycznie bawiło. Zapewniają one nie tylko świetną rozrywkę przez długie godziny, ale równocześnie kreują wyobraźnie dziecka oraz je uczą.

Dzieci bawiące się nie tylko klockami Lego, ale również ostatnio bardzo modnymi klockami drewnianymi, rozwijają zarówno zdolności manualne, ale także umiejętności logicznego myślenia. Klocki Lego lub klocki drewniane, to idealna pomoc w trakcie nauki. Dzięki nim, każde dziecko nauczy się rozpoznawania kształtów i kolorów, a zbudowane przez dzieci wieże, garaże i domki sprawią, że każde dziecko z przyjemnością będzie rozbudowywało coraz to nowe budowle.

Warto pamiętać, że klocki Lego są przeznaczone dla różnego wieku i płci dziecka, dlatego należy je odpowiednio dobrać właśnie pod tym kątem, a staną się nieodłącznym elementem zabaw nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Klocki drewniane – jak za dawnych lat

Drewniane klocki, to rozwiązanie dla dzieci w przeróżnym wieku, i są wręcz stworzone już nawet dla półrocznego dziecka. Brane do ręki i rzucane pozwalają najmniejszemu maluszkowi zapewnić nie tylko świetną zabawę, ale i rozbudzić jego rozwój psychoruchowy. Doskonale sprawdzają się również dla dzieci jako iloczyny w nauce liczenia, a jak naklei się na nie różne literki, to świetnie sprawdzą się również w nauce literek i w nauce czytania.

Klocki drewniane, pakowane w przeróżnej wielkości pudełeczka i skrzyneczki dają idealną okazję do nauki sprzątania po zabawie.

 

Pluszowy przyjaciel

Zabawki dla dzieci, to również przeróżnego rodzaju kolorowe pluszowe misie. Ich prawdziwe bogactwo pod względem kolorów, kształtów czy deseni sprawia, że te maskotki są od wieków nieodłącznymi zabawkami dzieci na całym świecie. Pluszaki są chętnie włączane do codziennych zabaw. Dzieci opiekują się nimi, karmią je, ubierają, a nawet oglądają z nimi książki i śpią. Ta wyjątkowa maskotka potrafi w dorosłych obudzić dziecko, i niezmiennie pozostaje najlepszym przyjacielem dziecka. W każdym domu lub przedszkolu, każdy maluch w jego obecności czuje się komfortowo i bezpiecznie, a sympatyczne i nadal modne pluszowe misie są niezastąpionymi kompanami przeróżnych zabaw.

Warto również wiedzieć, że 25 listopada jest ustanowione i obchodzone Święto Pluszowego Misia.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768