Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w SGGW

Półtora tysiąca dzieci i młodzieży bierze udział w 27. Międzynarodowej Parafiadzie. W tej grupie aż 900 osób przyjechało z 8. państw Europy i Azji, ze środowisk polonijnych z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Uzbekistanu, Niemiec i Hiszpanii. Przez najbliższy tydzień w obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i stadionie lekkoatletycznym AWF uczestnicy Parafiady będą współzawodniczyć w wielu dyscyplinach sportowych oraz konkursach. Bazą dla młodzieży i opiekunów jest kampus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Hasłem tegorocznej Parafiady jest “WIELE SERC – JEDEN RYTM”. Do 18 lipca uczestnicy rywalizują w czterech kategoriach wiekowych, w 13 dyscyplinach i 16 konkurencjach sportowych, m.in. strzelectwie i biathlonie letnim. Zawody odbędą się w obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Akademii Wychowania Fizycznego.

Bogaty program zbudowany jest wokół trzech filarów:

1. STADION, czyli współzawodnictwo sportowe w 13 dyscyplinach, 16 konkurencjach. Podczas Parafiady każdy uczestnik ma prawo startu maksymalnie w 3 z 16 konkurencji (nie wliczając w to strzelectwa i biathlonu letniego), podzielonych na 4 kategorie wiekowe. Zawody odbywają się na profesjonalnych obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a prowadzą je licencjonowani sędziowie, zrzeszeni w odpowiednich związkach sportowych.

Oprócz udziału w sportowym programie punktowanym w ogólnej klasyfikacji wyników możliwe jest także rekreacyjne korzystanie z basenów SGGW, a także ze sprzętu sportowego udostępnianego przez Organizatora.

2. TEATR, czyli program kulturalny i rywalizacja artystyczna, które stanowią uzupełnienie części sportowej i pozwalają rozwijać różnorodne talenty młodzieży. Uczestnicy Parafiady mogą wziąć udział w:

konkursach plastycznych, wokalnych, wiedzy,
Przeglądzie Małych Form Teatralnych,
zwiedzaniu Warszawy (ok. 20 tras wycieczek),
warsztatach tematycznych,
wieczorach integracyjnych,
dyskotece,
konkursie fotograficznym „Dzień po dniu po raz 27”,
„Misji Parafiada w służbie pokoju…”,

oraz wielu innych atrakcjach, m.in. (w grach planszowych/strategicznych, we wspólnym czytaniu książek).

3. ŚWIĄTYNIA, czyli program formacyjny.

Obejmuje możliwość wystartowania w:

konkursie wiedzy religijnej
konkursie piosenki religijnej „Sacro Song”

Wszyscy uczestnicy są zaproszeni do udziału w:

codziennej modlitwie i Eucharystii
spotkaniach z ciekawymi ludźmi głoszącymi poruszające świadectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768