„Mistrzowie Kodowania” zadbają o najmłodszych uczestników OFF Festival Katowice

W dniach 7-9 sierpnia zapraszamy wszystkich wielbicieli muzyki alternatywnej oraz ich pociechy do Katowic, gdzie w trakcie OFF Festival Katowice, czekać będzie na nich strefa „Mistrzów Kodowania”. W PiaskOFFnicy, po raz pierwszy w historii festiwalu, dzieci będą mogły kodować muzykę.

W tym roku dzięki „Mistrzom Kodowania” program OFF Festival Katowice wykracza daleko poza relaks i rozrywkę. Najmłodsi znajdą tu przestrzeń do kreatywnej nauki i zabawy, a ich rodzice będą mogli odpocząć między koncertami przy filiżance kawy.

Główną atrakcją PiaskOFFnicy będą lekcje kodowania, pod okiem wykwalifikowanych trenerów „Mistrzów Kodowania” z doświadczeniem pedagogicznym. Zajęcia będą dopasowane odpowiednio do wieku uczestników, dlatego mogą wziąć w nich udział dzieci już od 3 roku życia. W trakcie warsztatów kodowania najmłodsi festiwalowicze będą mogli m.in. wprawić w ruch cyfrową postać i stworzyć własne gry.

Tak jak program komputerowy, każda piosenka czy kawałek melodii składa się z sekwencji elementów, które powtarzają się w określonej kolejności i określonym czasie. Dlatego też w naszej PiaskOFFnicy postanowiliśmy połączyć strefę „Mistrzów Kodowania” ze strefą muzyczną, w której do dyspozycji najmłodszych będą takie instrumenty jak np.: ukulele, klarnety, afrykańskie bębny czy rury tonalne. Dzięki połączeniu “kodowania bez komputera” z komponowaniem prostych melodii zaprezentujemy dzieciom sposoby wykorzystywania muzyki w kodowaniu oraz pokażemy, że myślenie algorytmiczne – niezbędne w nauce kodowania – jest naturalnym sposobem myślenia człowieka i otacza nas w różnych sytuacjach.

To jednak nie wszystko. W „PiaskOFFnicy Mistrzów Kodowania” organizowane będą również zajęcia z jogi, warsztaty plecenia wianków, malowanie figurek glinianych czy wspólne czytanie książeczek ze Scratchowym Kotem, maskotką programu „Mistrzowie Kodowania”. W strefie gier dzieci będą natomiast mogły skorzystać z różnego rodzaju gier interaktywnych i planszowych. Jak wskazuje sama nazwa strefy, do dyspozycji dzieci będzie również duża piaskownica, w której maluchy poczują się jak na prawdziwym placu zabaw.

Do PiaskOFFnicy zapraszamy również rodziców najmłodszych dzieci. Z myślą o nich stworzony zostanie specjalny kącik malucha, w którym rodzice będą mogli m.in. podgrzać mleko, nakarmić swoją pociechę i odpocząć od festiwalowego zgiełku.
Do „PiaskOFFnicy Mistrzów Kodowania”, zapraszamy codziennie w godzinach 14.00-20.30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768