Młodzi adepci polskiej sztangi z wizytą u Ministra

Najmłodsi reprezentacji Polski w podnoszeniu ciężarów – dyscypliny sportowej, której sponsorem generalnym jest ANWIL, spotkali się z Ministrem Sportu i Turystyki Adamem Korolem. Okazją do wizyty w Ministerstwie było podsumowanie fantastycznego występu młodzików do lat 15 oraz juniorów do lat 17 na Mistrzostwach Europy w szwedzkiej Landskronie, które odbyły się w dniach 03-08.08. 2015 r.

Rywalizacja młodzików ma krótką historię – mistrzostwa Starego Kontynentu rozgrywane są dopiero od dwóch lat. Pierwsze odbyły się w Kłajpedzie w 2013 roku, gdzie polscy najmłodsi zdobyli 3 medale. Tymczasem w Landskronie aż siedem razy stawali na podium.

Natomiast zawody juniorek i juniorów do lat 17 organizowane są od 2003 roku. Polacy Polskie juniorki i juniorzy wywalczyli medale dwukrotnie i za każdym razem były one złote (dziewczęta i chłopcy w tegorocznych zawodach, a wcześniej dziewczęta w 2009, a chłopcy w 2004 roku).

Minister Adam Korol, zwracając się do podopiecznych Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów powiedział: – Bardzo serdecznie Wam gratuluję, ponieważ osiągnęliście znakomity wynik. Życzę Wam podobnych osiągnięć także i wtedy, gdy będziecie starsi. Na igrzyska do Rio de Janeiro jeszcze nie pojedziecie, ale o miejsce w reprezentacji na Olimpiadę w Tokio w roku 2020 możecie śmiało walczyć. Raz jeszcze gratuluję Wam, trenerom oraz kierownictwu ekipy znakomitego występu w Landskoronie. Zawsze jest mi przyjemnie, gdy zapraszam tak wielu medalistów.

W Landskronie medale zdobyli:

ME do lat 15 – młodzicy – Bartłomiej Adamus w kat. 69 kg, Patryk Bęben w kat. 77 kg (złoto), Karolina Hyla w kat. 58 kg (srebro) oraz Milena Rutkowska w kat. 63 kg, Martin Stasik w kat. 50 kg, Filip Drwal w kat. 94 kg i Martyna Komorowska w kat. +69 kg (brąz).

ME do lat 17 – juniorki i juniorzy – Sylwia Oleśkiewicz w kat. 44 kg, Kacper Badziągowski w kat. 77 kg (złoto) oraz Magdalena Karolak w kat. + 69 kg, Piotr Kudłaszyk w kat. 62 kg, Mateusz Skulimowski w kat. 85 kg, a także Jakub Węgrzyn w kat. + 94 kg (srebro).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768