Na pamiątkę Światowych Dni Młodzieży

Już 26 lipca rozpoczynają się 31. Światowe Dni Młodzieży, które są niezapomnianym wydarzeniem zwłaszcza dla młodych katolików. Jest to szczególny czas i możliwość na pogłębienie wiary. Warto mieć coś, co będzie nam o tym przypominało każdego dnia.

Oprócz przeżyć związanych z tym wydarzeniem, które zostają w sercach młodych ludzi na całe życie, dobrze jest mieć jakiś drobiazg, który będzie symbolizował tą wewnętrzną przemianę. Dzięki temu będziemy mieli większe poczucie bezpieczeństwa, a pamiątka będzie przekazem naszych przekonań. Dewocjonalia, nabyte podczas Światowych Dni Młodzieży będą miały szczególne znaczenie. Dostępne są nawet specjalnie przygotowane na tą okoliczność gadżety, w postaci breloków, smyczy, opaski na rękę czy korkowej podkładki. Możemy je podarować przyjaciołom lub członkom rodziny, w dowód miłości do nich i naszej wiary. Jeszcze większą siłę w życiu codziennym dadzą nam medaliki srebrne, z którymi pojedziemy na to religijne spotkanie. Przeżywanie duchowych chwil z medalikiem zawieszonym na szyi jest wspaniałym pomysłem zwłaszcza, jeśli będzie on z wizerunkiem Jana Pawła II. Idealne będą także różańce, których wybór jest ogromny. Mogą być srebrne, drewniane lub z naturalnych kamieni. Podczas takich wydarzeń doskonale sprawdzają się różańce – bransoletki, które w życiu codziennym stanowią idealną ozdobę, chronią i są wyrazem naszej wiary. Z pewnością, wielu młodych ludzi będzie chciało wypełnić wnętrze swojego domu obrazkami lub figurkami religijnymi. Tu wybór także jest ogromny. Pełne blasku i piękne obrazki srebrne, nadadzą wnętrzu ciepła i zmotywują do zwracania się ku nim w trudniejszych, ale także i w pięknych chwilach.

Pamiętajmy, że dewocjonalia to także doskonały sposób na prezent, zarówno przy tych mniejszych, jak i większych okolicznościach. Nawet najmniejszy drobiazg religijny może stać się cenną pamiątką, pomagającą w życiu codziennym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768