Nauka angielskiego w domu

Obecnie istnieje wiele sposobów na to, aby uczyć się języka angielskiego. Powstają coraz to nowsze techniki, wykorzystujące współczesną technologię. Można korzystać z niezliczonych kursów, opłacić pakiet smsów z lekcjami czy skorzystać z oferty lektora przy pomocy takich programów jak skype. Wielu ludzi, którzy pragną się uczyć, woli jednak robić to w domowym zaciszu.

Dobrym sposobem na naukę słówek są fiszki

Fiszki nie są nową metodą, jednak wciąż cieszą się ogólną sympatią i mają wielu zwolenników. Są to małe karteczki, gdzie na jednej stronie napisane jest słówko po polsku, a na drugiej – po angielsku. Ucząca się osoba czyta jedną stronę, a następnie próbuje sama, bez żadnej pomocy, znaleźć odpowiedni wyraz w języku obcym. To bardzo dobry pomysł na naukę w domu, jednak trzeba liczyć się z tym, że będzie się ona ograniczała tylko do przyswajania słownictwa. Co więcej, takie fiszki z czasem wyczerpują się. W pewnym momencie okazuje się więc, że komplet fiszek jest już niepotrzebny. W takiej sytuacji można go na przykład sprzedać. Popularną praktyką jest samodzielne przygotowywanie karteczek. Osoba, pragnąca nauczyć się języka obcego, zapisuje na nich te słówka, którymi jest zainteresowana. Dzięki temu nie musi płacić za komplety i uczy się słownictwa z takiego zakresu, jaki chce. Istnieją także różne aplikacje z fiszkami. Można powiedzieć, że są one umiejscowione między tradycyjnymi fiszkami ze sklepów a tymi robionymi ręcznie. Nie wyczerpują się tak szybko jak te pierwsze, jednak nie mają nieograniczonego zasobu jak te drugie.

Nauka na każdym kroku

Tak naprawdę w domu języka angielskiego można uczyć się przez cały czas. Jeśli lub się oglądać amerykańskie czy angielskie seriale, dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzyć się w takie z angielskimi napisami lub – dla bardziej zaawansowanych – bez napisów. W ten sposób istnieje możliwość nauczenia się nowych słówek lub nawet całych konstrukcji zdań. Dla zwolenników czytania książek również istnieje prosta metoda, która łączy przyjemne z pożytecznym. Można bowiem znaleźć książkę czy e-book w oryginalnym języku i w ten sposób, na początku z częstą pomocą słownika, również uczyć się języka angielskiego. Są to pomysły, dzięki którym osoba chcąca nauczyć się języka zacznie w nim nie tylko czytać i słuchać, ale rozpocznie również myślenie po angielsku. Jest to bardzo ważny etap w nauce każdego języka obcego, dzięki któremu później takiej osobie będzie łatwiej porozumieć się w nim nie tylko pisemnie, ale również podczas rozmowy. Dzięki myśleniu po angielsku uczeń nie będzie miał trudności w znalezieniu odpowiedniego słowa podczas konwersacji. Uniknie on jąkania się czy niepotrzebnych przerw w wypowiedzi.

Trzeba jednak pamiętać, że domowe sposoby nauki języka angielskiego nie zapewnią kompleksowego przyswojenia wiedzy. Mogą uczyć rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem czy nowych słówek i konstrukcji zdań, ale tak naprawdę nigdy nie zastąpią prawdziwego nauczyciela. Do całkowitego opanowania angielskiego potrzebna jest również, a raczej przede wszystkim znajomość gramatyki na odpowiednim poziomie. Dlatego takie metody są najczęściej polecane po to, aby uzupełnić naukę po skończonych zajęciach. Dzięki nim uczeń jeszcze szybciej opanuje język.

 

Artykuł powstał we współpracy z tarkowski.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768