Pieluszki wielorazowe czy jednorazowe, które lepsze?

Wielu rodziców zastanawia się nad wypróbowaniem pieluszek wielorazowych. Stanowią one ciekawą alternatywę dla pieluszek jednorazowych, dlatego warto przeanalizować zalety oraz minusy obu rozwiązań. Z myślą o rodzicach, przygotowaliśmy właśnie takie porównanie.

W powyższym temacie wszystko zależy od tego jaki stosunek mają rodzice do ekologii i natury. Jeśli obojętny to prawdopodobnie będą się oni bardziej skłaniać do praktycznego podejścia i stosowania pieluszek jednorazowych, ponieważ jest to niewątpliwie wygodniejsze i prostsze. Z drugiej strony, pieluszki wielorazowe powinny być dla dziecka ,,zdrowsze”, tzn. nie podrażniać jego skóry oraz nie wystawać jej na styczność ze sztucznymi składnikami, które, niestety, występują w pieluszkach jednorazowych. Chodzi tu o chemikalia zapewniające neutralny zapach oraz dłuższą suchość pampersa.

Pieluchy wielorazowe dla ambitnych rodziców

Z pieluchami wielorazowymi główny problem polega na zabawie wokół nich – regularnym praniu otulaczy oraz ich ew. wymianie. Jeśli zaopatrzymy się np. w odpowiednie wiaderko do przechowywania mokrych pieluch, w ogarnianiu tych otulaczy można wypracować prosty, regularny system, dzięki któremu dziecko będzie miało przyjemniej, szybciej nauczy się siadać na nocnik (czuje, że mu mokro), a w ogólnym rozrachunku jest to również wariant znacznie korzystniejszy finansowo. Co ciekawe, pieluszki wielorazowe można nawet później sprzedać, rynek używanych pieluch wielorazowych kwitnie w sieci, choć dotyczy on także pieluszek kupionych, a niemal nieużywanych, ponieważ z pieluchami jest jak ze smoczkami – czasami można nie trafić w gust brzdąca.

Pieluchy jednorazowe dla ceniących komfort

Pieluszki jednorazowe, czyli po prostu zwykłe pampersy, to przede wszystkim gwarancja wygody, ponieważ zużyty pampers trafia do śmietnika i tyle, sięgamy po następny. Sęk w tym, że na przestrzeni całego okresu korzystania z pieluszek u dziecka można wydać na to ogromną sumę pieniędzy. Poza tym, rośnie liczba opinii, że naszpikowane chemią pieluszki niekoniecznie są dobre dla małych brzdąców, które niezaprzeczalnie mają bardzo wrażliwą skórę.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby oba rodzaje pieluszek stosować naprzemiennie, np. pieluszki wielorazowe po domu, a do wyjścia pieluszki jednorazowe (z racji, że nie będą powodowały dużego dyskomfortu u dziecka po zamoczeniu).

Materiał został opracowany we współpracy z portalem: Raczkujemy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768