Poduszka i jej najważniejsza rola podczas snu

Źle dobrana poduszka może być nie tylko przyczyną bólu szyi i karku, ale także nawet bezsenności. Często zdarza się, że jesteśmy zmęczeni i chcemy jak najszybciej zasnąć, ale nie możemy się odpowiednio ułożyć – w każdej pozycji jest nam niewygodnie. Dlatego ważne jest, aby wybrać taką poduszkę, która będzie wykonana z odpowiedniego materiału, ale także – a może przede wszystkim – będzie odpowiedniego kształtu.

Rola poduszki podczas snu

Niektórzy ludzie lubią spać z wieloma poduszkami. Innym natomiast wystarczy tradycyjny jasiek, czyli najmniejsza wersja poduszki. Bez względu na preferencje ważne jest, aby poduszka zapewniała odpowiedni komfort snu i spełniała swoją najważniejszą rolę podczas wielu godzin odpoczynku. Ta rola to odpowiednie podtrzymywanie naszej głowy. Dobrze dobrana poduszka gwarantuje poprawienie ułożenia ciała, a co za tym idzie – lepszy komfort snu.

Niestety na rynku jest wiele zwyczajnych wyrobów tego typu, które mimo zapewnień sprzedawców i producentów, po jakimś czasie się odkształcają. Tym samym nie dają głowie odpowiedniego oparcia i może na początku naprawdę zapewniają spokojny sen, ale z czasem znów wracamy do niewygodnej pozycji. W takiej sytuacji warto pomyśleć o kupnie produktu, który nie zmienia swojego kształtu nawet po wielu miesiącach użytkowania.

Ten warunek spełnia poduszka wykonana ze specjalnego materiału Tempur. Został on wynaleziony przez NASA po to, aby chronić ciała astronautów przed zbyt dużymi obciążeniami podczas ich pobytu w kosmosie. Marka Tempur jest znana głównie z produkowania materaców, jednak zajmuje się także wytwarzaniem poduszek. Na stronie internetowej sklepu Salon Snu, promującego zdrowy sen już od 2004 roku, można nie tylko zapoznać się z szeroką ofertą poduszek oraz materaców, ale również złożyć zamówienie na te produkty i już po kilku dniach cieszyć się niezwykłym komfortem snu.

Poduszka dobrana do naszej pozycji

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje możliwość dopasowania poduszki do pozycji, w której śpimy. Taką sposobność daje właśnie marka Tempur.

Dzięki ich produktom nasza głowa będzie miała odpowiednie wsparcie, niezależnie od pozycji, w jakiej śpimy. Można wybierać z dwóch linii produktów: Ergonomiczne Podparcie lub Klasyczny Komfort. W ofercie firmy znajduje się na przykład poduszka Tempur Original – jej kształt odpowiada naturalnej linii, jaką podczas snu tworzą głowa, szyja i ramiona.

Ten wzór jest zalecany dla osób, które śpią na boku. W linii Ergonomiczne Podparcie znajduje się również poduszka Tempur Millenium, posiadająca specjalnie wyprofilowane zagłębienie, które gwarantuje odpowiednie ułożenie karku podczas spania nie tylko na boku, ale również na plecach. Dodatkowo przednia krawędź poduszki jest pochylona do przodu, co daje jeszcze lepsze podparcie głowy.

W ofercie firmy znajduje się też coś dla tych, którzy wolą spać na brzuchu. Tempur Ombracio, dzięki swojemu kształtowi oraz materiałowi, zapewnia lepsze oddychanie oraz możliwość przytulania poduszki podczas snu. Drugą linię produktów stanowią te o tradycyjnych kształtach. Mimo tego wciąż zapewniają one odpowiednie i komfortowe podparcie głowy, a to wszystko dzięki materiałowi, z jakiego są wykonane.

Odpowiedni sen jest bardzo ważny zarówno dla naszego ogólnego samopoczucia w trakcie dnia, jak i naszej produktywności w pracy. Taki odpoczynek zapewnią dobrze dobrany materac i poduszka, która w odpowiedni sposób będzie wspierała naszą głowę, kark oraz kręgosłup. Po takiej dawce snu i relaksu będziemy czuli się świeżo i rześko.

https://youtu.be/V5GGX8Gwlj4

Dodatkowe materiały w postaci informacji i recenzji video można obejrzeć profilu Google Plus https://plus.google.com/+KomfortSnu/videos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768