Policjanci zabezpieczyli dopalacze. Jest wśród nich “Mocarz”

Pod zarzutem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia, policjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 59-letnią kobietę i 26-letniego mężczyznę. W ich mieszkaniu znaleziono 144 gramy substancji psychoaktywnej o nazwie “Mocarz”, który najprawdopodobniej odpowiada za zatrucie kilkudziesięciu osób. Każdej z zatrzymanych osób grozi 8 lat pozbawienia wolności.

W związku z ostatnimi wydarzeniami na terenie Katowic i miast województwa śląskiego związanymi z zatruciami dopalaczami, policjanci z wydziałów antynarkotykowych komendy miejskiej i wojewódzkiej zabezpieczyli ponad 150 gramów różnych dopalaczy. Substancje psychoaktywane znaleziono w sklepie i mieszkaniu.

Pod zarzutem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia, stróże prawa zatrzymali 59-letnią kobietę i 26-letniego mężczyznę.

„Mocarz”, „Kosior”, podpałaka do grila i barwnik do pisaku, o nieznanym składzie i pochodzeniu trafiły do laboratorium. Policjanci będą ustalać, czy są one wpisane na listę substancji uznanych za narkotyki. Ostatnio lista ta wydłużyła się o kolejne 114 pozycji, rozpoznawanych do tej pory jako dopalacze. Po wejściu w życie nowelizacji ustawy uzyskały one status narkotyków. To efekt nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która weszła w życie 1 lipca.

Ustawa wprowadza definicję nowej substancji psychoaktywnej, czyli takiego środka odurzającego lub leku psychotropowego, który może stanowić porównywalne zagrożenie dla zdrowia jak substancje znajdujące się w wykazach ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Nowe substancje psychoaktywne objął istniejący dotąd zakaz produkowania i sprzedaży dopalaczy. Przepisy, które weszły w życie 1 lipca, mają ułatwić walkę z tym procederem.

Zatrzymanym osobom, za sprzedaż szkodliwych dla zdrowia substancji grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768