Prezent komunijny – spory wydatek, łatwy do stracenia

Już niedługo rozpocznie się sezon komunijny, a wraz z nim poszukiwanie idealnego upominku dla dziecka. Często jest to kosztowny prezent, którego cena przekracza kilkaset złotych. Warto więc zadbać o to, by wartościowy podarunek zabezpieczyć przed rabunkiem.

Pierwsza Komunia to dla dziecka wielkie wydarzenie, a dla rodziców spore wyzwanie finansowe. Według szacunkowych danych, przeciętna wartość prezentu wynosi ponad 900 zł, a niejednokrotnie nawet więcej. Do niedawna wymarzonym upominkiem komunijnym był rower. Obecnie zdecydowana większość dzieci prosi o sprzęty elektroniczne – laptopy, tablety, smartfony czy aparaty fotograficzne. Ceny każdego z tych urządzeń wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

I właśnie ze względu na swoją wartość, często padają łupem przestępców.

Jak ustrzec się przed rabunkiem?

Wymarzony prezent jest źródłem wielkiej radości. Niestety najmłodsi często traktują posiadane sprzęty beztrosko i nie myślą o konsekwencjach ich straty. Tymczasem ze statystyk policyjnych wynika, że w 2014 roku doszło do blisko 14 tysięcy rozbojów. Jak uchronić dziecko przed stresem związanym z utratą cennego przedmiotu, a siebie przed znaczącymi wydatkami?

1. Zalecaj ostrożność – dzieci lubią chwalić się i pokazywać znajomym nowe gadżety. To ułatwia zadanie złodziejom. Najlepiej, żeby dziecko unikało zabawy telefonem czy tabletem na placu zabaw, w parku, środkach komunikacji miejskiej czy w sklepie. Przypominaj także, aby nie rozmawiało z nieznajomymi i nie pokazywało im posiadanych gadżetów.

2. Oznacz sprzęt – Policja doradza stosowanie mikroznaczników, czyli niewielkich elementów, które wyróżniać będą telefon czy tablet. Mogą to być inicjały dziecka lub niewielki rysunek na obudowie. Istnieje także indywidualny numer IMEI, który ułatwia identyfikację znalezionego smartfona. Wystarczy wpisać kod: *#06#, a wyświetlony ciąg znaków zapisać w bezpiecznym miejscu.

3. Wybierz ubezpieczenie – nawet zachowanie ostrożności nie daje pełnej ochrony przed rabunkiem i jego skutkami. Dlatego wykupienie polisy może okazać się dobrym pomysłem dla każdego, kto nosi ze sobą tablet czy smartfona.

Bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki

Na urządzeniach zapisywane są nasze dane osobiste: adresy kontaktowe, numery telefonów czy prywatne zdjęcia, a same sprzęty stanowią dla dzieci znaczącą pomoc w szkole. Utrata telefonu lub komputera to duże utrudnienie, ale także wymierna strata finansowa. Warto zatem rozważyć wykupienie polisy, która uchroni nas przed niespodziewanymi wydatkami związanymi z rabunkiem wartościowych prezentów komunijnych. Przykładem takiego ubezpieczenia może być Pakiet Torebka, oferowany przez Wartę.
– Oferowany przez nas Pakiet Torebka, jest opcją dodatkową do ubezpieczenia mieszkania lub domu. Zapewnia pokrycie strat będących konsekwencją rabunku, np. dziecięcego plecaka. Za opłatę wynoszącą od 30 zł rocznie, ubezpieczamy szereg przedmiotów codziennego użytku w tym tablety, telefony czy laptopy. To świetne rozwiązanie dla rodziców, których dzieci korzystają poza domem z wartościowych przedmiotów – mówi Ilona Zaremba-Choim z firmy Warta.
Dzięki polisie możliwe jest uzyskanie nawet do 10 tys. zł odszkodowania na pokrycie strat związanych z utratą lub zniszczeniem sprzętu w wyniku rabunku. Ubezpieczenie obowiązuje także za granicą, rodzina może zatem spokojnie wypoczywać na wakacjach, nie martwiąc się o finansowe skutki rabunku drogocennych prezentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768