Randki online, przekleństwo czy zbawienie?

Wszelkie zasadnicze sprawy w naszym życiu mamy możliwość załatwić online, także single odbywają już randki online. Konferencje online, bankowość online, zakupy online to tylko nieliczne tego przykłady.

Dlaczego więc nie randki online? Randki we dwoje mogą zacząć się z powodzeniem właśnie za pośrednictwem Internetu. Dlaczego? Zalety usług internetowych są spójne dla wielu branż. Podobnie, jak zakupy w sieci, bankowość elektroniczna, randki internetowe, zdobyły popularność dzięki mnogości dostępnych ofert, tym razem singli, w których możemy przebierać jak w przysłowiowych ulęgałkach, zmieniać kryteria stosownie do wieku, miasta, wzrostu. To samo tyczy się kredytów z sieci czy ocen usług stomatologicznych. Ich oferta jest bogata, prezentacja przejrzysta, a korzystanie wygodne i przyjemne. Zanim jednak zachłannie rzucisz się w świat randek online, poznaj ich blaski i cienie, i zdecyduj się, czy w twoim przypadku będą one przekleństwem czy zbawieniem i czy do Ciebie pasują.

 

Bezpieczne randki przede wszystkim

Czy warto sprawdzać wiarygodność portalu matrymonialnego? Oczywiście! Przecież to tu w sporej części przeniesie się ta bardzo intymna i delikatna część Twojego życia. Zanim zaczniesz umawiać się na randki internetowe, sprawdź Regulamin Serwisu, któremu chcesz zaufać. Już w chwili rejestracji powinien być dostępny link, który skieruje Cię do jego pełnej wersji, jak również przejrzystej i zrozumiałej Polityki Prywatności. To ważne, ponieważ w trakcie rejestracji musisz zaakceptować te zasady, czyli zgodzić się na wszelakie zawarte tam zapisy. Może okazać się, że nie każdy z nich będzie dla Ciebie komfortowy, a w momencie roszczeń, właśnie na niego powoła się Serwis. Regulamin powinien szczegółowo odnosić się do kwestii dotyczących zasad upowszechniania wizerunku, bezpieczeństwa transakcji finansowych, usuwania profilów i przetwarzania danych. Sprawdź również, czy firma ma siedzibę w Polsce – obowiązują Cię wówczas przepisy prawa polskiego, które są Ci znane, a nie innego państwa, które w obcym języku mogą być bardzo niejasne. Poszukaj informacji, czy do Serwisu możesz zadzwonić i porozmawiać z osobą kompetentną, która z chęcią wyjaśni wszelkie Twoje wątpliwości i pomoże Ci we wszystkich rozterkach. To ważne na każdym etapie korzystania z portalu – nie tylko na początku, kiedy coś sprawia Ci trudność, ale również w czasie dalszego korzystania, kiedy masz wątpliwości związane na przykład z zachowaniem osoby, z którą nawiązałaś kontakt, czy kandydat, kandydatka na randki w ciemno są uczciwi. Czy godziny pracy serwisu są dla Ciebie dogodne? Czy masz pewność, że wszelkie wpisy i zdjęcia ładowane przez Internet są kontrolowane przez pracowników, a nie przez maszyny, co mogłoby skutkować treściami, które godzą w Twoje poczucie komfortu. Zastanów się również czy masz pewność, że zagwarantowano Ci pełną anonimowość i ochronę Twoich danych, zgodnie z polską ustawą o ochronie danych osobowych oraz że firma, która jest właścicielem serwisu, zgłosiła zbiór danych osobowych do Głównego Inspektora Danych Osobowych GIODO, czego wymaga polskie prawo w celu ochrony zarejestrowanych osób.

 

Swoboda w poszukiwaniach, czyli setki ofert singli gotowych na randki

Umieszczenie swojego anonsu w dobrym portalu randkowym zagwarantuje Ci, że zobaczy go wiele osób, a Ty nadal będziesz miał poczucie pełnego komfortu. Sam ustalasz kryteria, sam decydujesz, jaką osobę chcesz poznać, ile ma mieć lat, gdzie mieszkać, a rzetelny serwis dodatkowo zapewnia Ci możliwość profesjonalnego dopasowania osobowościowego dzięki testowi psychologicznemu. Wybierz więc serwis ze sprawdzonym i rzetelnym testem osobowości, który nie będzie tylko marnotrawstwem czasu, jaki w przypadku wypełniania psychozabawy z dowolnej gazety. Na podstawie wyniku takiego testu, serwis dobierze dla Ciebie kandydatki/kandydatów pasujących pod względem charakteru, wyznawanych wartości, granic tolerancji czy priorytetów życiowych. Z listy propozycji będziesz mógł wybrać i zaprosić do kontaktu osoby, do których mocniej zabije Ci serce.

 

Internet czasem zbliża szybciej, niż sami tego chcemy

Często na pierwszej randce towarzyszy Ci stres? Nie martw się, nie tylko Tobie. Randki online pozwalają go przezwyciężyć, gdyż początek znajomości następuje w przyjaznym dla Ciebie środowisku i, zanim umówisz się na spotkanie w realu, możesz swoją sympatię już poznać, co niewątpliwie pomoże Ci pokonać nieśmiałość. Nie będziesz obawiać się, że zabraknie Wam tematów do rozmów lub że zupełnie nie będziesz znał oczekiwań i nastawienia drugiej strony – dzięki temu emocje pierwszego spotkania będą zdecydowanie bardziej pozytywne. Wiele osób  przed randką narzeka, iż czują się jak przed ważnym egzaminem. Dzięki randkom online skoncentrujecie się na tym, co jest dla Was ważne, bez konieczności kreowania się na kogoś kim nie jesteście. Uważaj jednak, by nie zakochać się w osobie, której jeszcze nie znasz. Internet zbliża bardzo szybko i nieznajomi single wyjawiają sobie szybko największe tajemnice. Zwróć więc uwagę na to, by Wasza intymność rosła wraz z Waszymi prawdziwymi uczuciami.

 

Randki online (nie) dla każdego

Okazuje się, że randki online mogą okazać się wspaniałym ułatwieniem dla każdego z nas. Ludzie, niezależnie od wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania czy typu osobowości, mogą znaleźć bogatą ofertę propozycji, które będą dostosowane właśnie konkretnie do nich. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzą czas przeznaczony na poszukiwanie, ale będą mieli gwarancję, że osoby, z którymi się spotykają, szukają kogoś właśnie takiego, jak oni. To niewątpliwie podniesie ich samoocenę i wiarę w to, że – nawet jeśli pierwsza znajomość nie okaże się tą idealną i ostatnią – znajdą osobę, która będzie przeznaczona właśnie im. Może się jednak zdarzyć, że wejdziesz do Internetu w poszukiwaniu miłości, a wyjdziesz twierdząc, że to nie dla Ciebie, że możesz poznawać nowe osoby tylko w sposób tradycyjny i randki internetowe to nie Twój świat. Ale równie dobrze może się też zdarzyć, że mając 60 lat po raz pierwszy otwierasz świeżo kupiony przez dzieci tablet, nieśmiało robisz pierwsze kroki w poczcie elektronicznej i wejdziesz w świat randek internetowych, który okaże się Twoim wyzwoleniem, ratunkiem z samotności i początkiem nowego barwnego życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768