Społeczna edukacja Fundacji VERBA

Fundacja VERBA dzięki wsparciu Fundacji PZU rozpocznie od września tego roku II edycję projektu pod tytułem “Niezwykłe spotkania”. W tej edycji bezpłatnymi warsztatami zostanie objęte blisko 15 000 dzieci w wieku przedszkolnym.

W najbliższych miesiącach Fundacja VERBA przeprowadzi bezpłatne warsztaty edukacyjne w przedszkolach m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Opolu, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Szczecinie i Kołobrzegu.Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów, którzy poprzez wspólne czytanie, malowanie, gry edukacyjne i rozmowy wprowadzą dzieci w niełatwy, ale ważny temat niepełnosprawności. Na spotkania z dziećmi przygotowano nowe materiały edukacyjne – nowe książeczki, kolorowanki z wierszykami, łamigłówki oraz obrazki edukacyjne. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji PZU.

Oswojenie dzieci z niepełnosprawnością pozwoli im wyrosnąć na mądrych ludzi rozumiejących i akceptujących różnorodność społeczeństwa. Jednak ważny jest sposób przekazywania dzieciom informacji. Spokojnie, przekazując proste komunikaty dotyczące otaczającego nas świta i ludzi. Powinnyśmy skupić się na pozytywach co ułatwia nam rozmowę, a dzieci nie obciąży złymi emocjami. W czasie rozmowy z przedszkolakami podkreślamy możliwości, a nie ograniczenia. „Chłopiec gra w koszykówkę na wózku – spójrz jakim jest wspaniałym sportowcem”. „Niewidoma dziewczynka bawi się z rodzeństwem – zobacz jaka jest pogodna”. Naszym celem jest aby wszystkie dzieci były szczęśliwe i otwarte na świat, aby nie bały się różnorodności. – mówi Agata Battek, założycielka Fundacji VERBA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768