Szkoła Przyszłych Mam we wrocławskim Lady Fitness Club

Położne, które poprowadzą projekt Szkoła Przyszłych Mam, pracują na co dzień we wrocławskim szpitalu im. A. Falkiewicza na Brochowiena oddziale położniczym i noworodkowym. To jedna z dwóch największych porodówek w mieście.

– Spotykamy około 2500  pacjentek rocznie. Zauważyłyśmy, że mimo iż wiele z nich uczęszczało na zajęcia do różnych szkół rodzenia, w połogu są całkowicie bezradne mówi położna Iwona Dąbrowska.Panie tracą głowę, panikują, nie potrafią przystawić dziecka do piersi, boją się je przewinąć, nie wiedzą, co robić z bolącym kroczem. Szukają więc rad w internecie, wypytują po rodzinie i otrzymują mnóstwo sprzecznych informacji. Dlatego postanowiłyśmy, że program naszych zajęć będzie się skupiał głównie na tym, jak przetrwać pierwsze tygodnie po porodzie dodaje.

Ruszyła rekrutacja na 6-godzinne zajęcia. Będą się odbywały w Lady Fitness Club, a wszystkie uczestniczki otrzymają w pakiecie karnet na fitness dla kobiet w ciąży oraz zaproszenie na konsultację dietetyczną. Koszt całości to 350 zł. Panie, które nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach fitness, płacą o 50 zł mniej.

– W ciąży ważne jest, by nie jeść „za dwoje”, ale „dla dwojga” – mówi Iga Gołębiowska, dietetyk z Lady Fitness Club.Bo inaczej tyje się w ciąży 30 kilogramów i nie sposób ich potem zrzucić. Często pomagam w układaniu prawidłowego jadłospisu dla ciężarnych, także tych z cukrzycą ciążową. Polecam również ćwiczenia fitness. Mocniejsze mięśnie i stawy bardzo się przydają przy porodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768