Twoje dziecko szybko uczy się podstaw nowych języków? Nie zmarnuj tego

Wczesny okres dzieciństwa to czas, w którym nasza pociecha najlepiej chłonie wszelkie nowe informacje. Dziecko poznaje nowe zjawiska, zadaje mnóstwo pytań dotyczących otaczającego go świata i odkrywa swoje talenty. Często zdarza się, że z różnych przyczyn, w codziennej bieganinie i natłoku obowiązków, nie dostrzegamy umiejętności naszego malca. Inaczej wygląda sprawa w przedszkolu, gdzie przedszkolanka nie ma na głowie innych obowiązków, jak sprawowanie opieki nad dziećmi.

Przedszkole państwowe czy prywatne?

Pani przedszkolanka skupia większa uwagę na naszym dziecku, zwłaszcza w przedszkolu prywatnym. Zwróćmy uwagę na fakt, że tego typu placówki dysponują większym budżetem i mogą pozwolić sobie na zatrudnienie kompetentnego personelu. Pracujące tu wychowawczynie nie tylko poćwiczą z maluchami pisanie czy rysowanie, ale także zwrócą uwagę na ich poszczególne zachowania, słownictwo czy zdolności, które wykazują. Nie jest to jedyna kwestia, która sprawia, że przedszkole prywatne to lepszy wybór niż placówka państwowa. Uczęszczające tutaj grupy dzieci są mniej liczne, dzięki czemu przedszkolance prościej jest mieć każdego malucha na oku. Istotny jest również fakt, że zatrudnione tutaj kucharki, gotują posiłki na miejscu. Co więcej, w przedszkolach prywatnych odbywa się więcej różnego rodzaju zajęć dodatkowych. Ważnym aspektem są również kwestie wizualne. Instytucje prywatne są zawsze bardziej estetyczne, a sam budynek znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, w którym dzieci mogą się bawić w sezonie letnim.

Nauka języka angielskiego w przedszkolu

Rekomendowane przedszkola o wysokim poziomie nauczania oferują nam różnego rodzaju zajęcia dodatkowe. Oprócz rytmiki, śpiewu czy rysunku, dzieci coraz częściej mogą uczyć się języków obcych. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach, umiejętność ta zmienia się z mile widzianej na wręcz konieczną. Język angielski to dialekt, którym po prostu trzeba władać, aby szybciej znaleźć pracę czy poradzić sobie będąc za granicą. Nauka dziecka jest niezwykle ważna, zwłaszcza jeśli zaobserwowaliśmy, że nasza pociecha z dużą łatwością chłonie podstawy poszczególnych języków. Lekcje prowadzone w przedszkolu są urozmaicone o piosenki i sprawiają, że dzieci stopniowo poszerzają zasób słownictwa. Wiedza jest szybko utrwalana ponieważ przyswaja się ją poprzez zabawę. Male dzieci nie potrzebują typowej lekcji, rodem z tradycyjnej szkoły – wystarczy, że będą miały codzienny, regularny kontakt z obcym słownictwem, odnoszącym się do danej sytuacji, by mogły chłonąć go w każdym momencie zabawy i zajęć. Lingwiści mówią tu o imersji, czyli całkowitym zanurzeniu w języku obcym jako najskuteczniejszej formie nauki. Mocnym argumentem, przemawiającym za tym, aby uczyć dziecko języka obcego już w przedszkolu, jest fakt, że narządy mowy kształtują się do dziesiątego roku życia. Jeśli więc maluch zacznie mówić po angielsku odpowiednio wcześnie, będzie umiał posługiwać się wyćwiczonym, prawidłowym akcentem.

Szybkość nauki i stopień utrwalenia wiedzy zależy nie tylko od zdolności naszego dziecka, ale przede wszystkim od programu nauczania w danym przedszkolu. Dobrym rozwiązaniem jest zatem wybór placówki, stosującej sprawdzone systemy jak przedszkole anglojęzyczne w Konstancinie. Pamiętajmy, że przedszkole, do którego zapiszemy naszą pociechę, będzie miało wpływ na jego osobowość, nauczy poszczególnych zachowań dlatego warto poświęcić dużo uwagi, aby wybrać jak najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768