W takich skarpetkach można przemierzać świat!

Aby czuć się dobrze i utrzymać odpowiednią wagę ciała każdy z nas powinien przejść codziennie 5 kilometrów, czyli około 10 tysięcy kroków. Dzieci do takich wędrówek nie trzeba specjalnie namawiać. One nie tylko chętnie chodzą, ale też skaczą, wspinają się, biegają. Dlatego małe stópki, które każdego dnia są w nieustannym ruchu, zasługują na szczególną ochronę. Nowa kolekcja skarpetek dziecięcych firmy Wola to nie tylko atrakcyjne wzornictwo, ale przede wszystkim właściwy sposób, by zadbać o zdrowie najmłodszych.

Warto zadbać o komfort dziecięcych stóp, które codziennie przemierzają duże odległości – mówi Karolina Kacprowicz, marketing manager marki Wola, firmy która od 70 lat produkuje przyjazne skórze dziecka skarpetki. Dodaje: Ubierając maluchowi skarpetki wykonane z naturalnych, wysokogatunkowych surowców, mamy pewność, że skóra przez cały dzień oddycha, a stopy mają właściwą wentylację.

Wybierając skarpetki należy odpowiedzieć na 4 pytania:

1. Jaki jest skład skarpetek?
To skład decyduje o tym, czy stopy mają zapewnioną prawidłową wentylację. Najlepsze są te, które zawierają naturalne, wysokogatunkowe surowce, ponieważ są wytrzymałe i przyjazne skórze dziecka. Niewielkie ilości sztucznych włókien (5-10%) są także dopuszczalne, ponieważ to dzięki nim skarpetki są bardziej elastyczne i dostosowują się do stopy. Należy natomiast unikać takich skarpet, przy których produkcji użyto chemikaliów i sztucznych barwników lub zawierających wysoki procent włókien sztucznych.

2. Jak zostały wykończone?
Niezwykle ważny jest sposób, w jaki skarpetki zostały uszyte. Muszą być delikatne i nie mogą podrażniać skóry. Warto zwrócić uwagę na ściągacze, których zadaniem jest utrzymanie skarpetek na nodze dziecka. Powinny przylegać do skóry, ale jej nie uciskać, bo to negatywnie wpływa na komfort noszenia i krążenie krwi.

3. Czy rozmiar jest dopasowany do stopy dziecka?
O tym, że odpowiednio dobrany rozmiar to połowa sukcesu, wie każda mama. Stopa dziecka musi być chroniona, a jednocześnie mieć swobodę ruchu. Idealnie dopasowane skarpetki dobrze przylegają do nóżek, a dziecko może swobodnie poruszać w nich paluszkami.

4. Czy dziecko chętnie założy ten model, czy lubi taki kolor, wzór?
Sięgając po skarpetki dla swojej pociechy warto zwrócić uwagę na zestawienie kolorów, a także wyszyte wzory. Gust dziecka kształtuje się już od najmłodszych lat, dlatego dobrze, gdy ma możliwość otaczania się ładnymi przedmiotami, w tym ubraniami i dodatkami. Kolorowe skarpetki mogą być pretekstem do nauki kolorów, czy podejmowania przez dziecko swoich pierwszych decyzji ubraniowych.

Właściwy wybór skarpetek pomoże zadbać o zdrowie dziecka. Warto postawić na takie, które będą chroniły małe stópki przed niebezpiecznymi otarciami i odparzeniami, zapewniając komfort i bezpieczeństwo w pokonywaniu kolejnych kilometrów.

Dziecięce wyroby Woli z serii basic oraz fashion dostępne są w sklepach Bartek, w drogeriach Rossmann, hipermarketach Auchan i Carrefour oraz Adesso (Textilmarket), a także w sklepie firmowym na terenie zakładu produkcyjnego w Zduńskiej Woli oraz w sklepie internetowym na www.wola.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768