Wakacje z dzieckiem – 3 pomysły na kreatywne zabawy

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To okres, kiedy możemy poświęcić naszym pociechom więcej czasu na wspólne zabawy. Warto to wykorzystać. Jak? Przedstawiamy kilka propozycji aktywności, które przyniosą dziecku mnóstwo radości i będą przyjemnością również dla rodzica.

„Dzieci są szczęśliwe, gdy w odkrywaniu nowych rzeczy towarzyszą im rodzice, z tym z kolei często brakuje na to czasu. Latem, podczas urlopów mamy możliwość poświęcenia naszym pociechom więcej uwagi. Wykorzystajmy ten czas, ponieważ wspólne aktywności to wspaniała forma relaksu, a dla nas – dorosłych, także lekcja spontaniczności i umiejętności cieszenia się z małych, z pozoru nieistotnych rzeczy” – mówi Dorota Marianowska, właścicielka marki Baby Day24.

Zabawa 1. Fabryka garderoby

Malować lubi niemal każde dziecko. Zajęcie to ponadto wspaniale rozwija jego wyobraźnię, kreatywność
i zdolności manualne. A jeśli zaproponujesz mu malowanie po tkaninach? Fabryka garderoby to rewelacyjny pomysł dla kreatywnych, ciekawych dzieci, lubiących wiedzieć „co i dlaczego”. Zabawa może stać się początkiem niesamowitej przygody z projektowaniem, poznawaniem kolorów, materiałów, tworzeniem czy też rozwijaniem twórczości. Pomalowana przez dziecko czapka, będzie miała niesamowitą wartość, jako część garderoby, którą z dumą założy do przedszkola lub szkoły bądź jako prezent np. dla babci czy sio­stry. Fantastyczne wzory, które dziecko może samo wybrać lub zaprojektować są przeznaczone dla chłopców i dziewczynek. Zabawa polecana jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Zabawa 2. Samodzielne wykonanie mydełek lub świec

Dzieciom nieco starszym z pewnością do gustu przypadnie zabawa polegająca na samodzielnym wykonaniu mydełek lub świec. Jest to aktywność, która będzie tak samo fascynować pięciolatka, jak i dwunastolatka. Rodzice też się przy tym fantastycznie bawią i choć można spokojnie zostawić malucha samego to i tak będziemy chcieli mu towarzyszyć. Zabawę można zaliczyć do tych z rodzaju dydaktycznych, w których dziecko może stworzyć coś od podstaw. Rozwija nie tylko umiejętności manualne pociechy, ale też jego koordynację ręka-oko. Pomoże nabrać wiary we własne możliwości i pewności siebie – produkty od początku do końca wykonują sami. Zestaw samodzielnego przygotowania zawiera pudełko z kostkami bazy glicerynowej – półprzeźroczystej i mlecznej, buteleczki z kolorowymi barwnikami i zapachem. Zabawa polecana jest dla dzieci od 5 roku życia.

Zabawa 3. Mali architekci

A gdyby zaprojektować z dzieckiem jego własny domek marzeń? Baby Day24 daje np. możliwość spełnienia dziecięcych marzeń o stworzeniu czegoś niezwykłego. Drewniane domki projektowane są zgodnie
z życzeniem dzieci i ich rodziców. Sami mogą określić zarówno jego wielkość, jak i wygląd oraz to, czy będą od razu pomalowane, do pomalowania przez dzieci czy np. do malowania kredą, bądź z naszkicowaną kolorowanką. Mogą być na kółkach, z oświetleniem lub mieć dowolną liczbę pięter. Są skonstruowane tak, aby projekt dziecka zawsze można było wzbogacić o nowe elementy – domówić do niego piętra lub mebelki.

Rodzicom często trudno znaleźć czas na spontaniczne zabawy. Najważniejsze, aby nie podchodzić do tego jak do kolejnego obowiązku i starać się, tak jak dziecko, po prostu cieszyć chwilą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768