Wkłady do kosza na pieluchy

Decydując się na zakup specjalnego kosza na zużyte pieluchy warto zastanowić się jaki będzie koszt jego użytkowania. Poza estetycznym wyglądem i funkcjonalnością istotną rolę odgrywa rodzaj wykorzystywanego w nim wkładu.

Zmienianie pieluszek następuje nawet kilkanaście razy dziennie. Dlatego wkłady wykorzystywane w koszu na zużyte pieluszki powinny być tanie i łatwo dostępne.

Czym kierować się podczas wyboru kosza na pieluszki i jakie są dostępne rodzaje wkładów? Kilka istotnych wskazówek poniżej co zrobić, by tego typu gadżet był nie tylko użyteczny, ale również ekonomiczny.

Zasada działania kosza na zużyte pieluchy 

Kosz na zużyte pieluchy ma za zadanie izolować swoją zawartość w taki sposób, by zapobiegać wydostawaniu się na zewnątrz nieprzyjemnych zapachów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wkładów lub specjalnej konstrukcji samego kosza.

Jako wkład do kosza mogą być stosowane specjalne ringi z folią w środku. Tego typu kosze działają na zasadzie zawijania osobno w folię każdego pampersa pojedynczo.

Jest również możliwość wyboru kosza, który wykorzystuje standardowe worki. W tym wypadku dużą rolę odgrywa specjalnie opatentowana konstrukcja kosza. Taki właśnie jest kosz magic. W jego pokrywie zainstalowany został pojemnik, który umożliwia wyrzucenie zużytego pampersa bez konieczności kontaktu z zawartością pojemnika.

Rodzaje wkładów wykorzystywanych w koszach na zużyte pieluszki

Jako wkłady do kosza na pieluchy mogą być stosowane plastikowe ringi z folią, folię zamienne lub worki. Te pierwsze znacząco podwyższają koszt użytkowania kosza.

Wkłady tego typu mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Decydując się na tańsze wkłady zamienne nie ma gwarancji, że będą idealnie pasować do posiadanego modelu kosza.

Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest użytkowanie kosza, który nie wymaga zastosowania specjalnych wkładów. Jeśli jest możliwość korzystania ze zwykłych worków na śmieci koszt użytkowania jest taki sam jak w przypadku zwykłego pojemnika. Dodatkowo jednak zyskuje się na komforcie w postaci izolacji nieprzyjemnej woni wydobywającej się z zawartości pojemnika.

Najważniejsze cechy wkładów do kosza na pieluchy

Wkłady do kosza powinny być:

  • łatwe w montażu
  • tanie
  • łatwo dostępne
  • dobrze zabezpieczające zawartość pojemnika
  • wytrzymałe i nieprzeciekające

Dobrze, jeżeli zastosowana folia jest na tyle gruba, by zminimalizować ryzyko pęknięcia podczas opróżniania kosza z zawartości. Dodatkowo mile widzianą cechą jest zastosowanie materiału nadającego się do recyklingu.

Oryginalne wkłady, czy zamienniki

Zastosowanie oryginalnych wkładów zawsze daje gwarancję idealnego dopasowania oraz zachowania swoich właściwości. Zwłaszcza ma to ogromne znaczenie w przypadku wkładów posiadających plastikowe kręgi.

Wybierając model kosza na zużyte pieluchy z koniecznością zastosowania takiego wkładu trzeba mieć na uwadze dostępność wkładów. Dlatego w tym przypadku warto wybierać znaną firmę, która daje gwarancję, że będzie nadal dostępna na rynku.

Dodatkowo przetrzymywanie zapasowych wkładów jest nieco kłopotliwe, ponieważ ze względu na swój gabaryt potrzebują sporo miejsca.

Sprawa jest o wiele prostsza w przypadku modeli wykorzystujących worki. Worki są tańszą alternatywą w stosunku do wkładów.

Dodatkowo nie generują dodatkowych odpadów w postaci pustych plastikowych ringów. Worki są o wiele łatwiejsze w użyciu. Wystarczy zawiązać worek z odpadami i włożyć nowy na jego miejsce. Zapasowe worki nie zajmują dużo miejsca co jest bardzo istotne w przypadku wyprawki maluszka.

Możliwość zastosowania zwykłych worków na śmieci

Najtańszą alternatywą wkładów do kosza na pieluchy jest możliwość zastosowania zwykłych worków na śmieci. Wystarczy dopasować je pojemnością do wielkości posiadanego pojemnika.

Zaletą takiego rozwiązania jest stosunkowo niska cena oraz łatwa dostępność. Zwykłe worki na śmieci można zakupić niemal w każdym sklepie wielobranżowym. Dodatkowo, jeżeli zapomni się zaopatrzyć w kolejną rolkę szybko można zakupić kolejną.

Podsumowanie – na co warto się zdecydować?

Podsumowując podczas wyboru kosza na zużyte pieluchy istotnym kryterium wyboru jest rodzaj zastosowanego wkładu.

Każdy rodzic wie, że skompletowanie wyprawki niemowlaka jest kosztowne i czasochłonne. Dlatego dobrym wyborem jest kosz, w którym można zastosować klasyczne worki na śmieci. Zaletą takiego wyboru jest niski koszt eksploatacji kosza. 

W przypadku gdy worki nagle się skończą z łatwością można uzupełnić ich zapas. To duży plus, ponieważ jak wiadomo w natłoku obowiązków przy dziecku łatwo zapomnieć, o czym tak mało istotne jak zapas worków do kosza na zużyte pieluchy.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768