Wycieczki po Polsce – gdzie wybrać się na krótki wyjazd z dziećmi?

Kilkudniowy wyjazd z całą rodziną to najlepszy sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków i udany wypoczynek. Niestety, nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zorganizowanie takiej wycieczki w dowolnym momencie, szczególnie podczas trwania roku szkolnego.

Znacznie łatwiej jest wybrać się na jednodniową wycieczkę, która także może być przyjemna i relaksująca. Jednak nawet w przypadku najkrótszej podróży trzeba zadbać o dobrą organizację, a przede wszystkim wybrać odpowiednie miejsce do wypoczynku.

Planowanie wycieczki w Polsce a wiek uczestników

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, gdzie warto pojechać w Polsce na krótką wycieczkę? Wybierając cel podróży należy wziąć pod uwagę kilka spraw, między innymi wiek uczestników. W przypadku wyjazdu z małymi dziećmi niektóre plany okazują się niemożliwe do realizacji lub bardzo trudne, czego przykładem jest wycieczka w góry i próba przejścia skomplikowanego szlaku. Istnieją także miejsca, w których młodsze dzieci będą się nudzić, dlatego lepiej nie umieszczać ich w programie wyjazdu. Niezależnie od wieku uczestników podróży znakomitą propozycją może być wizyta w dużym parku rozrywki. Dobre lunaparki zapewniają szeroki wybór atrakcji dla osób w różnym wieku. W usytuowanej w Zatorze Energylandii zostały one przyporządkowane do następujących stref:

  • ekstremalnej
  • familijnej
  • Bajkolandii (część dla najmłodszych)
  • Water Parku

Zainteresowania uczestników

Pod uwagę należy wziąć także to, jaki sposób spędzania wolnego czasu preferują członkowie rodziny. Niektórzy wolą zwiedzać zabytki i muzea, drudzy preferują wypoczynek na łonie natury a jeszcze inni stawiają na aktywność fizyczną. Warto pomyśleć o tym przed wyjazdem, aby na miejscu nie okazało się, że wprawdzie dostępnych jest dużo atrakcji, ale nie są one zgodne z preferencjami uczestników wycieczki. Tego problemu można uniknąć, decydując się na wyjazd do miejscowości, które zapewniają szeroki wybór form aktywności. Dobrym wyborem jest Kraków. W tym mieście oraz jego okolicach na gości czeka wiele rozmaitych propozycji. Pobyt w dawnej stolicy Polski można połączyć z wizytą w Energylandii, ponieważ Zator leży w odległości około 50 km od Krakowa. Ten park rozrywki umożliwia nie tylko wspaniałą zabawę, lecz także rozwijanie wiedzy. Na jego terenie znajdują się bowiem Wioska Wikingów, Wioska Szwajcarka oraz Planetarium, gdzie wielu ciekawych rzeczy dowiedzą się zarówno dzieci, jak i dorośli.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768