Pomysł na prezent świąteczny dla Twojego dziecka? Zabawka edukacyjna!

Sezon świąteczny przed nami. Każdy, kto chociaż raz zapomniał przygotować się na tę okazję odpowiednio wcześnie, wie, że kupowanie prezentów na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Dlatego już teraz warto zastanowić się, jaką zabawkę chcemy sprawić naszemu maluchowi. Idealnym rozwiązaniem zdecydowanie będzie zabawka edukacyjna – przekonaj się, dlaczego warto ją kupić!

Czy zabawka edukacyjna to dobry prezent dla dziecka?

Już w pierwszych miesiącach życia zachodzi u dzieci bardzo intensywny rozwój i kształtuje się ich osobowość – podpowiada specjalista z linkbaby.pl. – Dlatego tak ważne jest, aby, jako osoba wspierająca ten rozwój, zapewnić dziecku wszelkie niezbędne do tego narzędzia. Doskonale sprawdzają się tutaj różnego rodzaju zabawki edukacyjne – opracowane z myślą o dzieciach, wspomagają ich zrównoważony rozwój i rozwijają przydatne umiejętności.

Jakie korzyści płyną z kupna takiej zabawki? Przede wszystkim zabawki edukacyjne uczą zdobywania nowych umiejętności i sprawności. Rozwijają dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Stymulują zmysły, a także wpływają na rozwój mózgu naszego malucha. Spośród bogatej oferty zabawek edukacyjnych można wybrać taki prezent, który będzie odpowiedni dla dziecka – biorąc pod uwagę jego wiek i możliwości.

Jakie zabawki edukacyjne wybrać dla dwulatka?

W przypadku dwuletnich dzieci dobrze sprawdzą się zabawki z funkcją dźwięku. Dwulatek osłuchuje się wtedy z różnego rodzaju melodiami, często sam je naśladując. Taka nauka poprzez odtwarzanie sprawia, że maluch skutecznie rozwija swoje umiejętności artykulacji, które w przyszłości zaprocentują szybszą i łatwiejszą nauką mówienia – podkreśla specjalista z linkbaby.pl.

Z pewnością idealnym rozwiązaniem będą też różnokolorowe zabawki, uczące dziecko rozpoznawania kształtów i kolorów, czy zabawki wymagające pewnej sprawności ruchowej: dziecięce zabawki AGD, zabawki muzyczne, zestawy do malowania, ciastolina itd. Ich zaletą jest działanie w tym samym czasie na kilka różnych zmysłów: wzrok, słuch, dotyk, a także rozwój motoryki i zdolności manualnych malucha. Tego typu zabawki edukacyjne wspomagają również naukę logicznego myślenia.

Z jakich zabawek edukacyjnych zadowolony będzie trzylatek i czterolatek?

fotolia_180654227_subscription_monthly_m

Starsze dziecko można zachęcać chociażby do nauki innych języków. Zabawki edukacyjne do języków obcych, to prezent, który nie tylko spodoba się trzy- lub czterolatkowi, ale również okaże się bardzo przydatny ze względu na walory edukacyjne. Najczęściej nauka języka ogranicza się do podstawowych zwrotów, dzięki czemu maluch może osłuchiwać się z językiem i, co za tym idzie, w przyszłości znacznie szybciej i sprawniej się go nauczyć.

Dobrze też cały czas rozwijać zdolności manualne pociech – sprawdzą się tu zwłaszcza zabawki wymagające rysowania, np. tablice edukacyjne. Dziecko nie tylko nauczy się innych zagadnień, ale rozwinie także wyobraźnię i uwolni swoją kreatywność. Ciekawym pomysłem będą też projektory z możliwością rysowania – taki projektor to niezliczona ilość zabawy i atrakcji dla dziecka.

Warto już teraz zadbać o rozwój swojej pociechy, dlatego zabawki edukacyjne to rozwiązanie, w które opłaca się zainwestować. Ich niezliczone zalety – od rozwijania i wspomagania zamysłów dziecka, poprzez rozwój zdolności manualnych, na logicznym myśleniu kończąc – zdecydowanie przemawiają na ich korzyść. Oferta jest tak szeroka, że z pewnością będzie z czego wybrać. Pamiętajmy tylko o jednym – warto wcześniej sprawdzić, czy nasze zabawki posiadają wszelkie certyfikaty i są w zupełności bezpieczne dla naszego malucha!

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

One thought on “Pomysł na prezent świąteczny dla Twojego dziecka? Zabawka edukacyjna!

  1. Najlepsze są zabawki, które przez zabawę uczą np kreatywności. Sama używam różnych klocków by bawić się razem z dziećmi i jednocześnie rozwijać ich wyobraźnię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768