Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne?

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne?

Okulary to jedna z pierwszych rzeczy, jaką dostrzegamy w wyglądzie każdej napotkanej osoby. Stworzone są jednak do zupełnie innej roli, niż koncentrowanie uwagi rozmówcy. Powinny być przede wszystkim wygodne, dobrze dopasowane, posiadać wszelkie niezbędne atesty, powłoki i filtry. Co może nam grozić, jeśli zdecydujemy się na zakup okularów nieodpowiedniego pochodzenia?

Zakup okularów z niepewnego źródła to często spotykany błąd. Co gorsza, jeśli kierujemy się wyłącznie ceną, zakup okularów zazwyczaj nie jest poprzedzany zapoznaniem się z rzetelnymi i fachowymi opiniami ekspertów – kupujemy je po prostu na oko. W taki sposób bardzo narażamy się na pogorszenie, a nawet trwałe uszkodzenie wzroku.

a60e809b41069aa8ba4b79256cd790cc

Soczewki – na co zwrócić uwagę?

W przypadku okularów przeciwsłonecznych musimy zwrócić uwagę na stopień przyćmienia szkiełka, certyfikat CE oraz materiały użyte do produkcji. Najbezpieczniej zakupić okulary z przyciemnieniem około 50%.

Eksperci stanowczo odradzają zakup tanich okularów przeciwsłonecznych z niepewnego źródła. Zazwyczaj są one stworzone wyłącznie z plastiku pofarbowanego na ciemny kolor. W ten sposób nie dość, że nie chronimy oka przed promieniowaniem, to na dodatek możemy sobie poważnie zaszkodzić. Ciemna powłoka ogranicza docieranie światła do oczu, przez co nasza źrenica powiększa się, aby pozyskać go więcej. W ten sposób bombardujemy nasze oko dodatkową porcją promieniowania (przed którym plastik bez filtra nie chroni). Co to oznacza? Lepiej nie nosić żadnych okularów przeciwsłonecznych, niż nosić te od nieznanego producenta, najczęściej bez filtra.

Co z okularami codziennego użytku? W przypadku takich okularów, tanie, niedopasowane modele z sieciówek również posiadają wiele minusów.

Takie okulary nie chronią przed promieniowaniem z monitorów i działają na zasadzie soczewki, przez co możemy przegrzać i wysuszyć oko. – Największym minusem jest jednak niedostosowanie ich siły. Kupując bezpieczne okulary mamy gwarancję, że nie będą szkodziły naszemu zdrowiu i jakości widzenia. Takiej gwarancji nie uzyskamy podczas zakupu okularów na targu czy w aptece – a wybierając nieodpowiednią siłę soczewki narażamy się na uszkodzenia wzroku i stopniowe zmniejszanie pola naszego widzenia.

de21a89cf468606f67d8730377acf19c

Podczas doboru szkieł korekcyjnych warto udać się po radę do eksperta, który dostosuje je precyzyjnie do naszych potrzeb, wskazując niejednokrotnie dodatkowe właściwości.

Oprawki – czy to tylko wygląd?

W czasach, gdy styl i design mają znaczący wpływ na nasze wybory, szczególnie ważne jest, by łączyły się one z walorami praktycznymi produktu. Kształt, rozmiar, a przede wszystkim budowa oprawek to coś więcej, niż tylko elementy estetyczne.

Oprawki służą przede wszystkim do utrzymania soczewek w odpowiednim miejscu. Powinny dbać o to, aby okulary nie spadały nam podczas codziennych czynności oraz aby nie drażniły, ani nie powodowały dyskomfortu. W tym celu oprawki wykonywane są zazwyczaj z trwałego, aczkolwiek elastycznego materiału. Wygląd oprawek to kwestia indywidualna – niektórzy lepiej czują się w oprawkach grubych, inni w takich, które przypominają drucik. Część osób preferuje ramki plastikowe, inni wolą metalowe czy aluminiowe. Na szczęście w sieci mamy dostęp do niemal nieograniczonej liczby przeróżnych typów i modeli oprawek, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

d27225942387668a10705afb386239f7

Czy Internet to dobre miejsce na zakup okularów? Na co zwrócić uwagę, jeśli zdecydujemy się na taki krok?

Najsłuszniejszym wyjściem podczas zakupu okularów przeciwsłonecznych, okularów korekcyjnych, ochronnych oraz jakichkolwiek innych będzie zakup ich ze sprawdzonego źródła. A co z kupnem przez internet?

Zakup okularów przez Internet może w pierwszej chwili wydawać się ryzykowny. Spokojnie, nie ma powodów do tego, aby rezygnować z takiej formy zakupu i pozbawiać się tak atrakcyjnych cen oraz szerokiego wyboru – jedyne, o czym musimy pamiętać, to wybór sprawdzonego dostawcy. Wtedy będziemy pewni, że okulary zostaną zapakowane tak, aby dotarły w jednym kawałku, a w razie problemów będziemy mogli szybko i skutecznie reklamować lub zwrócić produkt. Warto również wybrać okulary z minimum 2-letnią gwarancją.

Zakup okularów to często niemały wydatek. Dodatkowo jest to zakup na lata. Zazwyczaj używamy okularów codziennie, przez wiele miesięcy – dobierzmy więc je właściwie, aby mieć pewność, że nie uszkodzą naszego wzroku oraz że będziemy czuli się w nich w pełni komfortowo.

8a743438246103f8dfb956864cabda20

One thought on “Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768