Kaspersky Lab i Yepzon: Wiedz, gdzie znajduje się Twoje dziecko… i nie tylko

Kaspersky Lab Polska wprowadza na polski rynek specjalnej wersji pakietu bezpieczeństwa Kaspersky Total Security – multi-device, obejmującej przenośny lokalizator firmy Yepzon, pozwalający na lokalizowanie dzieci, osób starszych, zwierząt, samochodów i wszelkich wartościowych przedmiotów.

Ochrona dzieci przed cyberzagrożeniami to obecnie konieczność – badanie „Dzieci online” (r.kaspersky.pl/h7Ax3) przeprowadzone przez Kaspersky Lab ujawniło, że w 2014 r. 68% użytkowników korzystających z funkcji kontroli rodzicielskiej zetknęło się z nieodpowiednią lub niebezpieczną zawartością online. Z tego powodu produkty bezpieczeństwa powinny być wyposażone w skuteczne moduły kontroli rodzicielskiej pozwalające opiekunom na zabezpieczenie aktywności dzieci w internecie.

Funkcje kontroli rodzicielskiej nie pozwalają jednak na dbanie o bezpieczeństwo dziecka, gdy nie znajduje się ono przy komputerze. Nie gwarantują także bezpieczeństwa fizycznego. Z danych Policji (źródło: statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/zaginieni/50885,Zaginieni.html) wynika, że w 2014 r. w Polsce zaginęło 525 dzieci w wieku do 7 lat i 964 w wieku 7-13 lat. Ponadto, co kilka dni zgłaszane jest zaginięcie dziecka w wieku poniżej 7 lat. Dzieci zazwyczaj giną nagle, co powoduje przerażenie zarówno ich samych, jak i rodziców, a do zaginięcia może dojść w różnych okolicznościach – w drodze ze szkoły, na plaży, podczas podróży itp. Na szczęście, dzięki sprawnej pracy Policji, 95% zaginionych dzieci trafia do domu w ciągu siedmiu dni, jednak stres wywołany takim zdarzeniem wpływa negatywnie na całą rodzinę.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, którzy chcą lepiej zadbać o bezpieczeństwo fizyczne swoich dzieci, firma Kaspersky Lab Polska wprowadziła na polski rynek specjalny pakiet obejmujący flagowe oprogramowanie bezpieczeństwa Kaspersky Total Security – multi-device oraz urządzenie lokalizujące Yepzon. Poza rozbudowanym modułem kontroli rodzicielskiej, Kaspersky Total Security – multi-device oferuje kompletną ochronę przed wszelkimi szkodliwymi programami i zagrożeniami internetowymi dla komputerów z systemem Windows, OS X oraz urządzeń mobilnych z systemem Android.

Yepzon to małe, przenośne i bardzo wytrzymałe urządzenie lokalizujące GSM/GPS, które jest na tyle lekkie – waży zaledwie 46 gramów – że rodzic może przypiąć je do kurtki lub plecaka dziecka – dziecko może nawet nosić je w kieszeni. Lokalizator ma postać niewielkiego breloczka, nie przyciąga uwagi swoim wyglądem i poza zwiększaniem bezpieczeństwa dzieci pozwala także na określanie położenia osób starszych, zwierząt, samochodów i wszystkiego, co cenne.

Konfiguracja lokalizatora jest bardzo szybka i prosta – wystarczy sparować urządzenie ze specjalną bezpłatną aplikacją zainstalowaną na smartfonie z systemem iOS, Android lub Windows Phone. Jeżeli smartfon jest wyposażony w moduł NFC, można wykorzystać go do błyskawicznej konfiguracji lokalizatora. Po jej zakończeniu urządzenie będzie regularnie przesyłało dane dotyczące swojego położenia geograficznego, a aplikacja pozwoli na zlokalizowanie chronionego dziecka na mapie.

Standardowo lokalizator działa w trybie aktywnym, który zakłada, że urządzenie znajduje się w ruchu. Po upłynięciu zdefiniowanego czasu lokalizator przechodzi w tryb oszczędzania energii, jednak gdy wbudowane czujniki ruchu wykryją zmianę pozycji, urządzenie natychmiast powróci do trybu aktywnego. Właściciel może samodzielnie zmienić częstotliwość przesyłania danych lokalizacyjnych. Wybór długiego interwału pozwoli oszczędzać akumulator, ale także wydłuży czas oczekiwania na odebranie danych dotyczących położenia geograficznego. W zależności od ustawień lokalizator może pracować od dwóch tygodni do kilku miesięcy na jednym ładowaniu odbywającym się poprzez standardowe złącze microUSB.

„Brak informacji o tym, gdzie znajduje się dziecko, to koszmar każdego rodzica, a liczba zaginięć dzieci zgłaszanych każdego roku jest zatrważająca. Dlatego wprowadzając do naszej oferty pakiet z lokalizatorem Yepzon, mieliśmy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo najmłodszych” – powiedział Bartosz Prauzner-Bechcicki, dyrektor ds. sprzedaży, Kaspersky Lab Polska.

Cena i dostępność produktu

Pakiet Kaspersky Total Security – multi-device z lokalizatorem Yepzon jest dostępny w oficjalnym sklepie internetowym Kaspersky Lab Polska w cenie 499 zł: www.kaspersky.pl/kaspersky-yepzon. Cena obejmuje roczną licencję na ochronę dwóch urządzeń przed zagrożeniami internetowymi oraz urządzenie Yepzon z pakietem 30 MB danych lokalizacyjnych, co wystarcza na około 6 miesięcy pracy lokalizatora (w zależności od jego konfiguracji). Poza Polską pakiet danych lokalizacyjnych obowiązuje na terenie Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych oraz Rosji. Po wyczerpaniu pakietu danych możliwe jest łatwe doładowanie z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Dodatkowo, możliwe jest wykupienie pakietów roamingowych do wykorzystania poza wymienionymi regionami.

Więcej informacji o pakiecie Kaspersky Total Security – multi-device z lokalizatorem Yepzon znajduje się na stronie www.kaspersky.pl/kaspersky-yepzon.

Więcej informacji o programie Kaspersky Total Security – multi-device znajduje się na stronie www.kaspersky.pl/kaspersky-total-security.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768