Przewaga kursów językowych nad tradycyjnymi lekcjami

Język angielski stał się na tyle popularny, że wielu młodych ludzi dąży do opanowania go w przynajmniej średnio zaawansowanym stopniu. W tym celu stosują różne sposoby, od częstego oglądania filmów zagranicznych z napisami po zapisanie się na kurs językowy. Już po kilku pierwszych zajęciach, uczestnicy zauważają znaczną przewagę kursu nad tradycyjnymi lekcjami w szkole.

Mniej liczne grupy i elastyczny grafik

Przede wszystkim, z kursów językowych korzystają jedynie osoby, którym naprawdę zależy na nauce i nie zapamiętują określonych zwrotów i reguł tylko po to, aby zdać maturę. Co za tym idzie, grupy są mniej liczne, dzięki czemu lektor jest w stanie poświęcić więcej uwagi swoim słuchaczom. Większe zaangażowanie pozostałych członków grupy sprawia z kolei, że czujemy się bardziej zmotywowani, a czasem nawet ulegamy zdrowej rywalizacji. Dużą zaletą kursów językowych jest także możliwość, dzięki której możemy dopasować godziny zajęć do swojego grafiku.

Przyjemna atmosfera podczas zajęć

Jedną z największych zalet kursów językowych jest przyjemna atmosfera, panująca podczas zajęć. Kursanci nie odczuwają rygoru i przymusu jak w szkole. Nie są karani za brak pracy domowej czy brak skupienia na zajęciach. Kursant działa na swoją odpowiedzialność, lektor nie zmusza, a inspiruje i motywuje grupę do pracy. W profesjonalnych szkołach językowych nauczyciele dbają o to, aby podczas zajęć panował dobry nastrój. Wiadomo bowiem, że najlepiej chłoniemy wiedzę, kiedy nauce towarzyszy dobra zabawa.

Metoda nauczania

Niestety, metody nauczania w szkołach zazwyczaj są mało skuteczne. Uczniowie podczas lekcji rozwiązują kolejne ćwiczenia, omawiają z nauczycielem nowe zagadnienia gramatyczne i przygotują się do matury. W efekcie, większość uczniów uzyskuje dobre, a nawet bardzo dobre wyniki na egzaminach końcowych, ale już po krótkim czasie zauważa, że pozyskana wiedza po prostu znika. Przyczyną jest fakt, że zdający, w większości uczyli się po prostu na pamięć. Inaczej wygląda system nauczania na kursie językowym. Lektor przygotowuje uczestników do rozmowy z obcokrajowcami i ćwiczy z nimi płynne mówienie. Podczas każdych zajęć ustala temat, w okół którego układa pytania otwarte, zawierające słownictwo z danej dziedziny. Dzięki długotrwałym konwersacjom z jednoczesnym powtarzaniem nowo poznanych zwrotów, słuchacze szybciej chłoną wiedzę, a pozyskane informacje pozostają w ich pamięci na długo.

Kurs językowy ma ogromną przewagę nad tradycyjnymi lekcjami. Sprawia, że nauka staje się przyjemniejsza, a uczestnicy inspiruje się wzajemnie swoim zaangażowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768