W jaki sposób poprawić wygląd zniszczonych dłoni?

Piękne dłonie są wizytówką każdego człowieka. Zaniedbane i suche świadczą o niechlujstwie ich posiadacza.

Ręce pod ochroną

Prawidłowa pielęgnacja zaczyna się już w kuchni. Właściwe odżywianie potrafi zapewnić wszystkim warstwom skóry odpowiednią ilość minerałów i substancji odżywczych. Paznokcie i skóra potrzebują przede wszystkim diety zawierającej białko, witaminy A, E i z grupy B. Trzeba codziennie jeść warzywa i owoce oraz starać się, by na talerzu jak najczęściej pojawiały się ryby. Na paznokcie bardzo dobrze działa także żelatyna.

Obok diety równie ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Dłonie trzeba kremować za każdym razem, gdy tylko miały one kontakt z wodą. Woda, szczególnie ta gorąca, ma właściwości silnie wysuszające. Krem do rąk powinien więc cały czas stać na łazienkowej półce. Skóra dłoni jest cienka i nie zawiera wielu gruczołów łojowych. Z tego powodu bardzo szybko się wysusza i łatwo ją podrażnić. Jeśli nie dba się o odpowiednie natłuszczanie i nawilżanie, po pewnym czasie skóra stanie się szorstka i zaczerwieniona. Zbrodnią dla dłoni jest kontakt z detergentami bez odpowiedniego zabezpieczenia. Substancje te drażnią skórę i niezwykle ją wysuszają. Jeśli dłonie często narażone są na nadmierne przesuszanie, zwykły krem nie wystarcza. Wtedy można zastosować maseczki. Najlepsze są te, które zawierają w sobie kolagen i pantenol. Warto także raz na jakiś czas złuścić skórę stosując delikatny peeling.

Eleganckie paznokcie

Jeśli zabiegi domowe nie wystarczają, dobrze jest wybrać się do gabinetu kosmetycznego. W gabinecie easynails.pl manikiurzystki zaproponują wykonanie specjalnych zabiegów, które pozwolą na zregenerowanie i odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki temu dłonie szybko przestaną być szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Warto także wykonać manicure hybrydowy Warszawa . Odpowiednio dobrane kolory potrafią odwrócić uwagę od zaczerwienionej skóry. Poza tym lakier dobrze zabezpieczy płytkę paznokcia przed rozdwajaniem się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768