Wakacyjna ochrona dla najmłodszych

Lato to okres wzmożonej aktywności dzieci, czy to na koloniach, czy na rodzinnych wakacjach. Dobra pogoda sprzyja uprawianiu sportów, czas wolny od szkoły zachęca do szaleństw, a to z kolei rodzi ryzyko urazów. MetLife podsumowało strukturę roszczeń z ubiegłorocznego lata, z której wynika, że dzieci najczęściej podczas wakacji doznają urazów w postaci złamań.

W ubiegłym roku MetLife wprowadziło do oferty ubezpieczenie Bezpieczne Dziecko. Jest to pakiet ochronny dla najmłodszych zapewniający finansowe wsparcie w przypadku nieszczęśliwego wypadku dziecka skutkującego trwałym inwalidztwem lub złamaniem, groźnej choroby, pobytu w szpitalu lub operacji, czy też oparzenia ciała, a także ochronę w razie drobniejszych urazów i skaleczeń.

Wśród zgłoszonych roszczeń w okresie lipca i sierpnia 2014 roku, 52% stanowiły zgłoszenia dotyczące urazów kończyn. Najczęściej były to złamania rąk i palców, a także urazy nóg. Pozostałe 48% zgłoszeń stanowiły nagłe zachorowania dzieci, takie jak: zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych oraz rotawirus.

– Zmiana kultury żywieniowej spowodowana podróżami do innych krajów sprzyja niestety rozwojowi wirusów, a dzieci, które nie nabrały jeszcze odporności są szczególnie narażone na poważne konsekwencje zdrowotne. Zauważamy zdecydowany wzrost liczby roszczeń z powodu tego typu zachorowań w okresie wakacyjnym – wyjaśnia Adriana Maciołek, Dyrektor Departamentu Roszczeń w MetLife.

Jak chronić najmłodszych podczas wakacji?

Wybierając się na wakacje należy nie tylko wyposażyć apteczkę. Warto również rozważyć zakup odpowiedniego ubezpieczenia, które zapewni wypłatę świadczenia w razie zdarzenia ubezpieczeniowego, a także pomoże rodzicom w najtrudniejszych sytuacjach, jakimi są zachorowania lub urazy dzieci.

– Bezpieczne Dziecko to ubezpieczenie, które stworzyliśmy wspólnie z rodzicami. Wsłuchując się w ich potrzeby i troski opracowaliśmy produkt, który chroni najmłodszych w razie poważnych wypadków, ale też drobnych urazów, oparzeń i skaleczeń. Wakacje to okres wzmożonej aktywności, dlatego automatycznie podwoiliśmy sumę ubezpieczenia na wypadek trwałego inwalidztwa wskutek NW oraz złamań i oparzeń wskutek NW w tym okresie. Oznacza to, że jeśli nieszczęśliwy wypadek ma miejsce w okresie 1 lipca – 31 sierpnia, suma ubezpieczenia w najwyższym wariancie wzrasta ze 120 do 240 tysięcy złotych – wyjaśnia Monika Waśniewska, Kierownik ds. Rozwoju Produktów Życiowych w MetLife. – Warto dodać, że ubezpieczenie wzbogacone jest o usługi assistance realizowane przez współpracującą z MetLife firmę. Świadczenia te zdejmują z rodziców ciężar samodzielnych poszukiwań specjalistów i lekarzy oraz zapewniają im pomoc w codziennych sytuacjach. To kompleksowe rozwiązanie pomagające rodzicom dbać o ich pociechy. – dodaje Monika Waśniewska.

Ubezpieczenie Bezpieczne Dziecko wzbogacone jest Powypadkowym Pakietem Medycznym, gwarantującym dostęp do wielu usług pomocnych po poważnym wypadku. Obejmuje on m.in. konsultacje medyczne (10 specjalizacji), specjalistyczne badania, zabiegi i rehabilitacje, a także pomoc w nauce. Każdy ubezpieczony ma możliwość skorzystania z baby concierge, czyli dostępu do pakietu takich usług, jak: organizacja zakupów i dostawy artykułów dla dziecka, pomoc w organizacji przyjęcia lub imprezy urodzinowej czy koordynacja projektu i aranżacji pokoju dziecięcego przez architekta wnętrz. Organizacja tych usług jest bezpłatna, klient natomiast ponosi koszty ich realizacji, po zaakceptowaniu wybranej opcji. Powypadkowy Pakiet Medyczny jest dostępny całodobowo, choć niektóre usługi mogą być zrealizowane w godzinach pracy poszczególnych placówek. Natomiast ochrona ubezpieczeniowa w ramach pakietu Bezpieczne Dziecko jest ważna na całym świecie przez 24 godziny na dobę.

Warto dodać, że polisa zawierana jest długoterminowo, do ukończenia przez dziecko 21 lat, czyli chroni dzieci nie tylko podczas wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768