Aplikacja na okres ciąży? Asystent ciąży!

Aplikacja na okres ciąży jest świetną opcją na całe 9 miesięcy stanu błogosławionego. Asystent ciąży to program, który pomaga przejść przez czas przygotowywania się do porodu na wielu różnych polach; od kompletowania wyprawki po wybór imienia. Przyda się również podczas wizyty lekarskiej. Sprawdź, dlaczego polecam Ci tę aplikację – ja jestem z niej bardzo zadowolona. Dzięki niej dowiedziałam się ciekawych informacji na temat ciąży. Najprzyjemniejsze, szczególnie na końcu, było obserwowanie zmniejszającej się liczby dni do porodu 🙂

Poznaj datę narodzin dziecka!

Po instalacji programu uruchom go, a następnie podaj datę ostatniej miesiączki. Na tej podstawie zostanie określona przewidywana data porodu, a także tydzień i trymestr ciąży. Dowiesz się również, ile dni pozostało do dnia porodu. Wokół tych informacji będzie rysowany okrąg, w ten sposób wizualnie zostanie zaprezentowany postęp ciąży. Po wizycie u lekarza możesz zmienić przewidywaną datę porodu na wyznaczoną przez ginekologa. Oprócz tych danych pojawia się również symboliczny rysunek przedstawiający, jak wygląda aktualnie Twoje dziecko. To bardzo miłe wyobrażać sobie kolejne fazy rozwoju maluszka.

Skompletuj wyprawkę z aplikacją Asystent ciąży

Bardzo ciekawą opcją jest kompletowanie wyprawki. Jeśli jesteś pierwszy raz w ciąży, to możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, co należy zakupić przed przyjściem na świat dziecka. Program podpowiada predefiniowaną listę niezbędnych akcesoriów. Możesz zaznaczyć przedmioty już kupione lub usunąć elementy z listy, jeśli uważasz, że nie będą Tobie potrzebne. Istnieje również opcja dopisywania potrzebnych Tobie zakupów. Ja na przykład dopisałam sobie książkę. Wyobrażam sobie, że podczas drzemek dziecka odpocznę przy ciekawej lekturze. W miarę odhaczania kolejnych skompletowanych rzeczy program będzie zaciemniał pasek „Lista wyprawkowa” i pokazywał procent wykonania. To jest bardzo motywujące.

Jednocześnie, jeśli przykładowo, wypijesz wodę ze spakowanej do szpitala torby, to możesz ją odznaczyć. Ponownie będzie się wyświetlała jako artykuł do kupienia.

Dodatkowe funkcje

Jeśli chcesz powiadomić rodzinę i znajomych o Twoim stanie to kliknij w pole z obrazkiem pokazującym tydzień ciąży i ilość dni do porodu. Przejdziesz do funkcji umożliwiającej udostępnienie obrazka przez Messengera, Facebooka, WhatsAppa, Tweeta i inne media społecznościowe oraz SMS-y.

Inną funkcjonalnością jest możliwość zapisywania aktualnej wagi. W ten sposób nie tylko obserwujesz przyrost (lub utratę – to też jest możliwe w pierwszym trymestrze) masy ciała, ale możesz sprawdzić, czego się spodziewać w kolejnym tygodniu. Asystent potrafi przewidzieć spodziewaną wagę oraz zawiadamia, gdy przyrost jest nieprawidłowy.

Promocje z Asystentem ciąży

Kliknij w ikonkę „Więcej” i wybierz „Promocje”. Znajdziesz tam listę aktualnych promocji – zniżki i kody umożliwiające tańsze zakupy. W promocjach są oczywiście artykuły dla kobiet w ciąży i malutkich dzieci. Możesz kupić z rabatem na przykład poduszkę do karmienia, album  ciążowy lub chusty do noszenia bobasa.

Promocje się zmieniają. Warto śledzić tę zakładkę i obserwować pojawiające się produkty. Można znaleźć całkiem ciekawe propozycje w obniżonych cenach.

Jak wybrać imię dla dziecka?

Aplikacja Asystent ciąży oferuje również usługę Imiennik. Jest to lista kilkuset imion z podziałem na żeńskie i męskie. Ulubione imiona możesz oznaczać serduszkiem i w ten sposób tworzysz listę do skonsultowania się z rodziną lub do późniejszego przejrzenia. Brakuje mi jednak opcji dopisania innych imion, niż wylistowane. Ciekawie byłoby również poczytać o znaczeniu danego imienia i o potencjalnym charakterze dziecka z wybranym imieniem. Można by dodać też znane osoby, które nazywały się tak samo.

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Jednocześnie przygotowywanie się do porodu jest czasochłonne i kłopotliwe. Warto skorzystać z aplikacji Asystent ciąży, by ułatwić sobie kompletowanie wyprawki lub poszerzać swoją wiedzę na temat rozwoju maluszka. Aplikacja jest bezpłatna i bardzo użyteczna! Polecam ją każdej kobiecie w ciąży.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768