Czy moda w przedszkolu naprawdę istnieje?

Wiele mam uznaje, że dziecko powinno być modne. Właśnie dlatego podczas zakupowych szaleństw, to właśnie na swoje pociechy wydają najwięcej. Czy to jednak odpowiedni kierunek, by dobrze wychować malucha? Czy szkolne przepychanki i brak akceptacji nie jest spowodowane właśnie wyglądem zewnętrznym? Dzieci potrafią być okrutne i dobrze o tym wiemy. Są po prostu szczere. Nie ma wątpliwości, że ładne ubranie z wyszytą postacią z ulubionej bajki sprawia, że córka bądź syn znajdzie aprobatę rówieśników. We wszystkim jednak należy znaleźć umiar.

Zdanie psychologa

Specjaliści potwierdzają, że rodzice powinni kłaść nacisk raczej na pokorę i skromność swoich dzieci, a nie lansowanie nowych trendów. Ładne ubranie to nie wszystko. Wielu rodziców kupuje nowe kurtki dziecięce czy inną część garderoby, by wynagrodzić latorośli brak czasu. To duży błąd. Wypełniona strojami szafa nie zastąpi wspólnej zabawy.

Zdarza się również, że rodzice kupują z miłości. Ponieważ sami nie mieli zbyt dużo atrakcji w dzieciństwie, chcą zapewnić wszystko, co najlepsze swoich pociechom. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale trzeba pamiętać, że istnieje bardzo cienka granica pomiędzy kupowaniem niezbędników a rozpieszczaniem. Chyba nie chcemy, by nasze dziecko wyrosło na zadufaną, roszczeniową osobę, prawda?

Na co zwracać uwagę w sklepie odzieżowym?

Oczywiście print jest ważny, ale kurtki dla dziewczynek czy każda inna część garderoby musi przede wszystkim spełniać funkcję praktyczną. Wybierajmy raczej ubrania z dobrych jakościowo materiałów i takie, które będą wygodne. Kurtki dziewczęce mają być nieprzemakalne a spodnie na tyle luźne, by nie utrudniały zabawy na placu zabaw.

Kupujmy tylko rzeczy, które są rzeczywiście potrzebne. Zastanów się, czy Twojej córce potrzebna jest kolejna para butów? Kurtki dla dziewczynek w ilości kilku sztuk to chyba lekka przesada. Znacznie lepiej jest kupić jedno porządne ubranie niż marnować pieniądze na tanie buble. Wybierajmy więc sklepy, które oferują nie tylko rozsądną cenę, ale przede wszystkim doskonałą jakość.

Moda to nie grzech

Fakt, że nie powinniśmy zwracać uwagi jedynie na modę, nie oznacza, że nasze dziecko nie może mieć kurtki dla dziewczynek w najmodniejszym kolorze. Można znaleźć w szaleństwie zakupów równowagę. Wystarczy tylko ustalić pewne priorytety. Po pierwsze jakość, po drugie cena, po trzecie moda.

Sieciówki i dobre sklepy internetowe oferują dzisiaj kurtki dziecięce, które jednocześnie są zgodne z panującymi trendami i odpowiednie do codziennego użytkowania przez małą modnisię.

Co na to dziecko?

Wiadomo, że dziecko szuka akceptacji wśród rówieśników. Zakładając ładne ubranie z modnym motywem, będzie czuło się pewniej. Niech nie zdziwi Cię, jeśli w przedszkolnej szatni zobaczysz kurtki dziewczęce, które trudno rozróżnić. Moda panuje nawet w kolorowych salach z zabawkami. Już kilkuletni szkrab jest w stanie decydować o tym, jakie ubranie mu się podoba i jakie chce nosić.

 

 


Źródło: Artykuł zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768