Jak nauczyć dziecko angielskiego?

Od kilkunastu lat można zaobserwować intensywny rozwój nowych technologii i transportu. Z tego powodu coraz częściej kontaktujemy się z obcokrajowcami i poruszamy się w wielokulturowych kręgach. By odnaleźć się w takiej rzeczywistości, niezbędnym narzędziem okazuje się znajomość języka angielskiego.

Szkolna frustracja
W programie państwowych szkół od pewnego czasu jest nauczanie angielskiego. Dzięki temu od najmłodszych lat dzieci oswajają się z tym językiem. Niestety, bardzo często okazuje się, że szkolne zajęcia nie dają wystarczająco dobrych rezultatów, głównie z powodu źle dopasowanego programu i zbyt licznych grup. Dzieciaki często są rozkojarzone i nie przyswajają wiedzy, którą nauczyciel usiłuje im przekazać. Przeważnie efekt kilkunastu lat nauki w szkolnej ławie jest taki, że uczeń nie potrafi prowadzić swobodnej konwersacji z obcokrajowcem i każdy kontakt tego typu kosztuje go wiele stresu.

Inne metody
Rodzice często szukają innych rozwiązań, dzięki którym ich pociechy miałyby posiąść dobrą znajomość języka angielskiego. Dużą popularnością cieszą się lekcje indywidualne, te są jednak dosyć drogie, a efekt w dużej mierze zależy od umiejętności wybranego przez nas lektora. Oczywiście, im lepszy nauczyciel, tym wyższa cena. Dobry efekt można uzyskać, wysyłając dziecko na obóz językowy na przykład do Wielkiej Brytanii. W ten sposób można oswoić pociechę z naturalnym brzmieniem angielskiego i z mówieniem w tym języku. Minusem jest nie tylko dość wysoka cena takiego wyjazdu, ale również duży stres, który często towarzyszy dziecku przy takiej wyprawie. Co więcej, taki sposób nauki jest dobry tylko dla starszych dzieci. W przypadku najmłodszych, lepszym pomysłem jest wybór dobrej szkoły językowej, gdzie dziecko będzie mogło uczyć się poprzez zabawę.

Jak wybrać szkołę językową?
Wybór placówki, w której nasza pociecha będzie uczyć się angielskiego jest bardzo ważny. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, kto będzie prowadził zajęcia, czy jest to osoba pogodna, cierpliwa i doświadczona. Ponadto ważne są też warunki, w jakich będą odbywać się lekcja. Maluch musi czuć się bezpiecznie, aby w móc zdobywać wiedzę. Ważny jest też dobór metody i odpowiedniego poziomu nauczania. Dla młodszych dzieci najlepszą formą jest nauka poprzez zabawę. W przypadku starszych, warto zwrócić uwagę na to, czy szkoła językowa kładzie nacisk na mówienie i rozumienie ze słuchu, ponieważ najczęściej tego typu umiejętności okazują się nieocenione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768