Piękne łuki z zabawkami do wózka

Spacery to nieodłączny element codzienności maluszka. Specjaliści radzą, aby wychodzić z dzieckiem na dwór nawet jesienią i zima, o ile tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne.

Codzienny spacer uprzyjemnią dziecku ciekawe zabawki, które zawieszone są na łuku przyczepionym do wózka. Maluszek będzie zachwycony, jeśli dodatkowo będą one wydawały z siebie przyjemne dla jego ucha dźwięki.

Dlaczego niektóre dzieci nie lubią spacerów?

Nie wszystkie dzieci lubią spacery – niektóre na sam widok wózka wybuchają płaczem. Warto zastanowić się, dlaczego? Powodem jest zwykle zbyt długa trasa, podczas której maluszkowi zaczyna się już nudzić.

Nie jest on jeszcze mobilny, zatem nie może samodzielnie pokonywać kolejnych metrów. Dobrze jest zapewnić mu dodatkową rozrywkę, dzięki której pokocha spacery – w tej roli doskonale sprawdza się łuk z zabawkami do wózka, który można przypiąć zarówno do gondoli, jak i do spacerówki.

Zamiast innych zabawek

W sklepach można kupić różnego rodzaju pałąki z zabawkami, jednak nie wszystkie z nich są w stanie zainteresować dziecko. Przede wszystkim dobrej jakości łuk musi być dopasowany do wieku dziecka i jego potrzeb.

Starszaki zauważają już bowiem pewien ciąg przyczynowo-skutkowy, dlatego zwyczajne, zwisające zabawki nie będą dla nich ciekawe. O wiele lepiej sprawdzą się łuki, które wydają ciekawe dźwięki bądź są wyposażone w ruchome elementy.

Jak uprzyjemnić dziecku spacer?

Jak jeszcze można uprzyjemnić dziecku spacer? Oczywiście, za pomocą ciekawej muzyki! Dlatego też warto zainwestować w łuk z zabawkami do wózka Tiny Love, który nie tylko zachęca wizualnie, ale również dźwiękowo.

Nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają muzykę i bardzo chętnie słuchają jej również na spacerach. Co ważne, łuk nie wydaje zbyt głośnych dźwięków, dzięki czemu spacer odbywa  się w bardzo przyjemnej atmosferze zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

Łuk z zabawkami – w jakim wieku sprawdzi się najlepiej?

Łuk z zabawkami można przymocować do wózka nawet w pierwszych dniach życia dziecka. Niektóre maluszki już wtedy są zainteresowane zabawkami, inne zaczynają zwracać na nie uwagę nieco później. Szczyt zainteresowania łukiem przypada na czas, gdy maluszek przesiada się z gondoli do spacerówki – zwykle ma on wtedy nie więcej, niż pół roku. Oczywiście, łuk może – wedle potrzeb – zostać z dzieckiem znacznie dłużej.

Nie tylko do wózka

Łuk z zabawkami można przypiąć nie tylko do wózka, ale również do fotelika samochodowego czy do bujaczka. Niektórzy decydują się umieścić go w okolicach łóżeczka dziecięcego, zresztą nic dziwnego, bowiem niektóre maluchy nie lubią rozstawać się ze swoją ulubioną zabawką po spacerze. Pamiętajmy, że dziecko może bawić się łukiem również w domu, na macie bądź leżąc wygodnie w łóżeczku.

Zabawa, która dostarcza cennych bodźców

Łuk z zabawkami do wózka dostarcza dziecku wielu cennych bodźców, które mają wpływ przede wszystkim na rozwój mózgu maluszka. Z drugiej jednak strony nie jest to rzecz, która może przebodźcować dziecko.

Odpowiednio dobrane kolory i niezbyt głośne dźwięki sprawiają, że zabawka dostarcza najwyższej jakości wrażeń estetycznych i zmysłowych, bez ryzyka nadmiernej ekspozycji na bodźce. Niektóre dzieci podczas zabawy, słuchając przyjemnych dla ucha dźwięków, potrafią nawet zasnąć.

Na dalsze podróże

Spacery kojarzymy głównie z codzienną czynnością, przechadzając się po dobrze znanych okolicach. Z drugiej strony zdarza nam się wyjeżdżać nieco dalej – pierwsze spacery w nowym miejscu mogą być dla dziecka niezwykle absorbujące, jednak na kolejne warto zabrać ze sobą łuk z zabawkami.

Sprawdzi się on zarówno w przypadku bliższych, jak i dalszych podróży. Nie zapomnijmy zabrać go ze sobą na wakacje, w podróż do dziadków bądź na dłuższą wycieczkę za miasto. 

Ciekawe spacery dla dziecka i rodzica

Podczas spacerów z dzieckiem rodzice bardzo często muszą coś załatwić – mowa tutaj chociażby o drobnych zakupach bądź też o załatwianiu różnego typu spraw urzędowych.

Nie jest tajemnicą, że sprawunki nie pochłaniają dzieci, które często chciałyby już opuścić budynek i pooddychać świeżym powietrzem. Z pomocą przychodzi nam łuk z zabawkami do wózka, dzięki któremu maluszek będzie zainteresowany wesołą zabawą, a my będziemy mogli w spokoju załatwić wszelkie, niezbędne sprawy.

Zakup łuku z zabawkami, który można przyczepić do wózka (ale również do bujaczka czy łóżeczka) to doskonała inwestycja, z której może skorzystać zarówno dziecko, jak i rodzic.

Wspólna zabawa na spacerach może stać się doskonałym sposobem na zacieśnianie więzi, natomiast zabawki z łuku maluszek może wykorzystywać również we własnym zakresie, gdy nie będzie już zainteresowany podziwianiem krajobrazów podczas spacerów z rodzicami. 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/cortary/public_html/jestesmyrodzicami.pl/wp-content/plugins/one-click-ssl/ssl.php on line 768